Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kamienna Góra: 81–letni zabójca

Czwartek, 21 stycznia 2021, 11:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: red
Wałbrzych/Kamienna Góra: 81–letni zabójca
Fot. KPP Kamienna Góra
W wyniku intensywnej pracy operacyjnej kryminalnych z Kamiennej Góry oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak też techników z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w dn. 18 stycznia br. policjanci zatrzymali 81– letniego mieszkańca Wałbrzycha, podejrzewanego o dokonanie w dniu 11 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze zabójstwa 68 – letniego mężczyzny. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 81 – latka na okres trzech miesięcy.

18 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa w dn. 11 grudnia 2020 roku, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry. Na podstawie zebranego w sprawie obszernego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, 19 stycznia br. w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze 81 – latek usłyszał w tej sprawie zarzut, a w dn. wczorajszym (20 stycznia br.) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sprawie tej niewątpliwie kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w tym techników z laboratorium kryminalistycznego KWP we Wrocławiu. Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną – a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną, dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
5
36%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
6
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group