Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 4175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja "Majowy Weekend"

Środa, 29 kwietnia 2015, 9:00
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Akcja
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
Zbliża się długi majowy weekend. Część z mieszkańców Wałbrzycha już teraz planuje kilkudniową wyprawę, obejmującą dojazd, jak i powrót z miejsca wypoczynku do domu. W związku z tym, w celu ograniczenia negatywnych zachowań w ruchu drogowym policjanci przeprowadzą akcję pod kryptonimem „Majowy Weekend”.

Nadrzędnym celem działań będzie zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych wypoczynku i powrotu do domu. W trakcie akcji policjanci będą intensyfikować kontrole przestrzegania ograniczeń prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Nieodłącznym elementem działań będzie także kontrola stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów.

Funkcjonariusze będą również egzekwować od kierujących, stosowanie się do ograniczeń oraz zakazu ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Policjanci apelują o rozwagę i wyobraźnię do wszystkich kierowców, w tym także do motocyklistów, którzy poruszają się po drogach powiatu wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group