Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Alicja Ogorzelec pisze list do mieszkańców

Czwartek, 15 marca 2012, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
REGION, Głuszyca: Alicja Ogorzelec pisze list do mieszkańców
Fot. red
Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec zwróciła się do mieszkańców w liście.

Oto treść tego listu:

Szanowni Państwo,

Ponad rok temu obdarzyliście mnie zaufaniem i wybraliście na Burmistrza Głuszycy. Świadomość pokładanych we mnie nadziei przyświeca mi w podejmowanych na co dzień decyzjach. Bardzo często pytacie mnie o sprawy związane z rozwojem Gminy. Z dumą chcę podkreślić, że w ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy inwestycje na niespotykaną dotychczas skalę. Postawiliśmy przede wszystkim na remonty gminnego zasobu mieszkaniowego. Utworzyliśmy Bank Zamiany Mieszkań, a zadłużonym lokatorom zaproponowaliśmy odpracowanie zaległości czynszowych. Mieszkańcy Głuszycy korzystają z tej możliwości. Mocno zaawansowane są również moje działania dotyczące obniżenia ceny wody. Powołałam zespół, który zajmuje się rozważeniem wszystkich „za” i „przeciw” dotyczących wystąpienia Gminy z WZWiK. Pragnę równocześnie mocno podkreślić, że na Walnym Zgromadzeniu Członków Związku, jako jedyna spośród wszystkich przedstawicieli gmin, głosowałam przeciwko planowanej kolejnej podwyżce cen wody.

Obejmując urząd Burmistrza zastałam finanse Gminy w katastrofalnym wręcz stanie. Niekompetentne rządy mojego poprzednika zaowocowały kilkumilionowym zadłużeniem Gminy (zadłużenie wynosiło 8 752 857 zł). Dzięki wytężonej pracy mojej i moich współpracowników, a także przemyślanym oszczędnościom, zaledwie w kilka miesięcy wyprowadziliśmy budżet na prostą. Dziś z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość. Tym bardziej, że dzięki mojemu zaangażowaniu Regionalna Izba Obrachunkowa zatwierdziła – odrzucony przez radnych w grudniu ubiegłego roku – budżet w zaproponowanym przeze mnie kształcie. Budżet, który pozwoli nie tylko na sprawne funkcjonowanie Gminy, ale również na realizację znaczących dla nas wszystkich projektów i inwestycji.

Drodzy Mieszkańcy Głuszycy,

Jestem przekonana, że 2012 rok będzie dla naszej Gminy bardzo udany. Zmodernizujemy kolejne drogi, a dla najmłodszych mieszkańców wybudujemy nowy plac zabaw. Mimo ogólnokrajowej tendencji likwidacji szkół nasze placówki pozostają niezagrożone. Co więcej, planowane w tym roku nakłady na oświatę wyniosą 8 000 000 złotych. Już niebawem rozpoczniemy również realizację Programu Rewitalizacji Głuszycy. Przy zaangażowaniu środków unijnych osiem gminnych kamienic poddanych zostanie gruntownym remontom. Jednym z głównych celów dla nas jest rozwój turystyki oraz wsparcie dla inwestorów, co w konsekwencji przyniesie nowe miejsca pracy.

Zależy mi na promowaniu ludzi wykształconych i kompetentnych, ludzi wykazujących się inicjatywą i pomysłami. Będę dokonywać zmian w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego, wszystko po to, by służyć naszym mieszkańcom. Wprowadzę system motywujący do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, a wszelkie stanowiska będą obsadzane w drodze konkursów. Fachowość i kompetencje zadecydują o zatrudnieniu. Obniżę koszty funkcjonowania Urzędu, zlecając część prac firmom zewnętrznym.

Wierzę, że dla nas wszystkich najbliższe miesiące będą przełomowe. Pragnę, byśmy byli dumni z naszej małej Ojczyzny. Wielokrotnie podkreślałam, że jestem otwarta na każde pozytywne działanie. Podtrzymuję tę deklarację.

Pozostaję z szacunkiem,
Burmistrz Głuszycy
Alicja Ogorzelec

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group