Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Apel do Prezydenta Wałbrzycha

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:14
Aktualizacja: 18:54
Autor: red
Wałbrzych: Apel do Prezydenta Wałbrzycha
Przedstawiciele Nowoczesnego Wałbrzycha
Fot. red
Przedstawiciele Nowoczesnego Wałbrzycha zwrócili się do Prezydenta Piotra Kruczkowskiego i radnych miejskich z apelem.

Oto treść apelu:

A P E L Do Prezydenta Miasta i Radnych Rady Miejskiej:

Sytuacja, w jakiej znalazł się wałbrzyski Samorząd, przekroczyła granicę normalności. Od kilku kadencji Wałbrzych jest nękany korupcją polityczną, kłamstwem polityków i zawłaszczaniem prominentnych stanowisk przez ludzi bez odpowiednich kwalifikacji lecz z nadania politycznego. W ostatnich wyborach kurtyna została jednak na chwile odsłonięta i wszyscy zobaczyli czarno na białym, że samorządność w mieście stoi w sprzeczności z demokracją. Sposób, w jaki zdobywa się władzę w mieście, oraz język, jakim posługują się niektórzy politycy, zszokował nie tylko wałbrzyszan. Napływające doniesienia z prokuratury świdnickiej w sprawie korupcji wyborczej w Wałbrzychu, jednoznacznie wskazują, że uzyskany wynik wyborczy podczas ostatnich wyborów samorządowych nie jest wiarygodny i nie oddaje demokratycznego werdyktu mieszkańców. Jako taki nie daje moralnego prawa do korzystania z mandatu radnego oraz zasiadania na fotelu prezydenckim. Wiarygodność tak uzyskanej władzy jest zerowa, a możliwości skutecznego jej sprawowania bardzo ograniczone.

Wierząc w odpowiedzialność wszystkich sił samorządowych, w tym również Platformy Obywatelskiej, Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych apeluje do Radnych Rady Miasta oraz Prezydenta Wałbrzycha o zrzeczenie się swoich funkcji i doprowadzenie do ponownych wyborów. Zdajemy sobie sprawę, że przeprowadzenie samorozwiązania Rady w formie przyjęcia stosownej uchwały byłoby prawnie nieskuteczne. Dlatego proponujemy złożenie przez wszystkich radnych oświadczenia zrzeczenia się mandatu radnego i analogicznego oświadczenia o niepodejmowaniu mandatu przez wstępujących w ich miejsce kolejnych kandydatów z listy danego komitetu wyborczego. W ten sposób nowe wybory staną się faktem. Apelujemy też o rezygnację z pełnionej funkcji przez Prezydenta miasta Wałbrzycha. Apelujemy do Was jako przedstawicieli organów władz samorządowych, abyście w pełni wykazali swoją odpowiedzialność za losy tego miasta i jego mieszkańców. Większość z Was głosi pogląd, że należy oczyścić atmosferę wokół wyborów samorządowych i to dziś w Waszych rękach jest ta możliwość. W naszej opinii jedyną możliwą drogą do oczyszczenia atmosfery są ponowne wybory.

Dajcie nadzieję Wałbrzyszanom, że w większości są wśród Was ludzie odpowiedzialni, nie obawiający się ponownej weryfikacji wyborczej, a zatem czyści politycznie i gotowi pracować dla dobra wyborców w nowej, wolnej od podejrzeń rzeczywistości – nie czekając na wyrok sądu w tej sprawie. Wałbrzyszanie potrzebują odzyskania wiary w demokrację. Niech sądy i prokuratura pracują swoim trybem i tam gdzie się da udowodnić winę, kara musi być wymierzona, ale dziś to Wy macie pełnię możliwości, by przeciąć tę smutną sytuację, w której znalazła się wałbrzyska Demokracja. Dziś to wy macie możliwość, by wykazać, że naprawdę Wam zależy na Wałbrzychu. Wałbrzyszanie oczekują potwierdzenia, że w większości jesteście ludźmi na których dobrze postawili i którzy ponad swój mandat stawiają dobro miasta.

Zarząd Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group