Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Areszt dla sprawcy rozboju

Piątek, 2 lutego 2018, 12:53
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Wałbrzych: Areszt dla sprawcy rozboju
Fot. KMP Wałbrzych
37–letniego wałbrzyszanina zatrzymali w minioną środę policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Mężczyzna odpowie przed sądem za rozbój, którego dokonał kilka dni wcześniej w Szczawnie–Zdroju.

37-latek w piątek 26 stycznia tego roku około godziny 12.00 zaatakował na ul. Kuracyjnej w Szczawnie-Zdroju 72-letnią kobietę. Mężczyzna przemocą doprowadził ją do stanu bezbronności i okradł z telefonu komórkowego, dwóch kart bankomatowych, dowodu osobistego oraz gotówki w kwocie 420 złotych.

Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju rozpoczęli czynności operacyjne w celu wykrycia sprawcy. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie przestępcy 31 stycznia br na ul. Sienkiewicza w Wałbrzychu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się także do kradzieży w innym dniu markowej kurtki o wartości 1 tysiąca złotych.

37-letni wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group