Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5251
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Atak agresji nastolatków

Sobota, 3 grudnia 2022, 11:23
Aktualizacja: 11:25
Autor: red
Wałbrzych: Atak agresji nastolatków
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch 17–latków trafiło w miniony wtorek późnym wieczorem w ręce wałbrzyskich policjantów, po tym jak w centrum miasta dokonało pobicia swojego znajomego. Młodzi mężczyźni, pomimo iż nie są jeszcze pełnoletni, znajdowali się pod wpływem alkoholu.

W miniony wtorek w godzinach wieczornych wałbrzyscy policjanci wykonywali czynności procesowe przy kryminalnym zdarzeniu na pl. Grunwaldzkim w Wałbrzychu. Po godzinie 21:00 w grupie gapiów w pewnym momencie doszło do scysji, która ostatecznie przerodziła się w pobicie. Dwóch 17-latków w tłumie zauważyło swojego znajomego. Nie patrząc na to, że obok znajdują się funkcjonariusze oraz inni przechodnie, obaj zaczęli bić 19-latka rękoma i kopać nogami po cały ciele.

Wałbrzyscy policjanci ruszyli pokrzywdzonemu z pomocą. Agresorzy zostali obezwładnieni przez mundurowych i zatrzymani. Ostatnie godziny spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy. Jeden z nich był kompletnie pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Drugi znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Na szczęście pobitemu 19-latkowi nic poważnego się nie stało.

W toku wykonanych w czwartek czynności procesowych policjanci ustalili, że w ten właśnie sposób młodzi przestępcy chcieli wymierzyć karę pokrzywdzonemu, z którym byli skonfliktowani. Obaj przyznali się do popełnionego czynu. Za pobicie grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo obaj otrzymali mandaty karne w kwocie 500 złotych za zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
5
22%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
13
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group