Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Autobusy wodorowe w Wałbrzychu?

Czwartek, 9 czerwca 2022, 8:50
Aktualizacja: 9:11
Autor: PAW
Wałbrzych: Autobusy wodorowe w Wałbrzychu?
Fot. archiwum
Ireneusz Zyska – Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP poinformował o szansach Wałbrzycha na pozyskanie środków na autobusy wodorowe.

Ireneusz Zyska zaznaczył na wstępie, że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie realizuje kolejne punkty programu zrównoważonego rozwoju dedykowanego subregionowi wałbrzyskiemu - w tym zapewnienie finansowania budowy dróg S8 i S5 (10 mld zł), przyznanie dotacji 40 mln zł na odbudowę stadionu Górnika, 103 mln zł na modernizację dworców i linii kolejowych, czy 343 mln zł na budowę śródmiejskiej obwodnicy Wałbrzycha.

- Nie zagraża nam niedostatek węgla i surowców energetycznych o czym mówił ostatnio w Wałbrzychu Donald Tusk - mówi Ireneusz Zyska. - My jako zjednoczona prawica, w odróżnieniu do Donalda Tuska, nie obiecujemy, tylko realizujemy. Tusk obiecywał wiele razy pieniądze dla subregionu wałbrzyskiego i były to puste słowa. Gmina Wałbrzych złożyła wniosek o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Zielony Transport Publiczny, na zakup autobusów wodorowych. Prezydent Wałbrzycha ma ambicje, by po ulicach Wałbrzycha jeździły autobusy z napędem wodorowym i ta sprawa nie jest zamknięta, ale wniosek Gminy Wałbrzych został pozytywnie oceniony i Wałbrzych ma olbrzymią szansę na pozyskanie wielkiej dotacji w kwocie 65 milionów złotych na zakup takiego taboru wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Takie programy dla samorządów to realna oferta rządu, to realne wsparcie i szansa rozwoju.

Twoja reakcja na artykuł?

37
53%
Cieszy
6
9%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
7%
Złości
18
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group