Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 2937
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Będą uzdrawiać wałbrzyską Platformę

Poniedziałek, 21 lutego 2011, 21:11
Aktualizacja: Wtorek, 22 lutego 2011, 6:12
Autor: Sven
Wałbrzych: Będą uzdrawiać wałbrzyską Platformę
Fot. Sławomir Pawlik
Po sobotniej decyzji o rozwiązaniu wałbrzyskich struktur PO, do Wałbrzycha przyjechali Jacek Protasiewicz i Jarosław Charłampowicz. O tym, w jaki sposób zamierzają przywrócić porządek, mówili na konferencji prasowej.

W sobotę zostały rozwiązane struktury Platformy Obywatelskiej w powiecie wałbrzyskim. W poniedziałek w naszym mieście gościli: europoseł i przewodniczący regionu dolnośląskiego PO Jacek Protasiewicz oraz Jarosław Charłampowicz – radny wojewódzki, szef klubu radnych PO w sejmiku, sekretarz regionalny PO, a od soboty także komisarz, sprawujący nadzór nad partią w Wałbrzychu.
- Inicjatywa rozwiązania struktur partii wyszła od działaczy wałbrzyskich. Inicjatorem był Piotr Kruczkowski, ważna rolę odegrała też posłanka Izabela Mrzygłocka. Sobotnia decyzja nie oznacza usuwania kogokolwiek z szeregów partii. Rozpoczyna się organizowanie struktur na nowo. Zgodnie ze statutem mamy na to pół roku. Do momentu wyboru nowych władz, partią w powiecie będą zarządzać władze regionu dolnośląskiego. Bieżącymi sprawami zajmować się będzie Jarosław Charłampowicz – wyjaśniał Jacek Protasiewicz.

Regionalne władze PO nie widzą powodu, by wychodzić z inicjatywą powtórzenia wyborów w Wałbrzychu.
– O tym zadecyduje sąd. Politycy powinni trzymać się z daleka od wymiaru sprawiedliwości, zarówno z PO jak i z innych partii i komitetów wyborczych. Osoby, które łamią prawo, nie przestrzegają statutu i zasad obowiązujących w partii, będą z niej usuwane. Będziemy się starać, by poniosły odpowiedzialność polityczną – zapewniał Charłampowicz.

Jacek Protasiewicz nie zaprzeczył jednoznacznie sugestii jednego z dziennikarzy, że Piotr Kruczkowski nie radził sobie z kierowaniem partią. Stwierdził jedynie, że zarządzanie dużym miastem i partyjnymi strukturami jest trudne i czasami brakuje czasu na skuteczne działanie.

Piotr Kruczkowski będzie się mógł teraz skupić na rządzeniu miastem. Czy to oznacza, że już wkrótce Wałbrzych rozkwitnie? Czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group