Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Będzie referendum?

Piątek, 2 sierpnia 2019, 9:21
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2019, 8:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Będzie referendum?
Fot. archiwum
Grupa radnych z Boguszowa–Gorc postanowiła złożyć na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Boguszowa–Gorc projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania z funkcji burmistrza przebywającego w areszcie Jacka C.

"W sierpniu mija dziewięć miesięcy od wyboru na Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc Pana Jacka C. Przypominamy, że w dniu 20 listopada 2018 r. Pan Jacek C. złożył uroczyste ślubowanie i tym samym zobowiązał się przed Radą Miejską w Boguszowie-Gorcach oraz społecznością Gminy Boguszów-Gorce, że jako Burmistrz Miasta dochowa wierności prawu, a powierzony urząd będzie sprawował tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Boguszowa-Gorc. Od tamtej chwili mija 9 miesięcy, z czego 8 miesięcy Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc spędził w areszcie. Czy Gmina Boguszów-Gorce i jej Mieszkańcy zasługują na takiego gospodarza?

W dniu dzisiejszym tj. 31 lipca 2019 roku składamy "na ręce" Przewodniczącego Rady Miejskiej Boguszowa -Gorc Pana Stanisława Urbaniaka projekt uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc oraz wniosek o zwołanie Sesji Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach na dzień 07.08.2019r.

Nie do nas należy rozstrzyganie czy postawione Panu Jackowi C. zarzuty są słuszne, czy nie. Celem referendum nie jest osądzanie czy burmistrz jest winny wskazywanych czynów, gdyż to zadanie wymiaru sprawiedliwości. Istotne w tej kwestii jest natomiast to, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca w naszej wspólnocie samorządowej i z każdym kolejnym dniem naraża społeczność naszego Miasta na duże i wciąż rosnące straty wizerunkowe i finansowe.

W codziennych rozmowach pytacie nas Państwo: kiedy referendum? Oczekujecie, że radni doprowadzą do klarownej sytuacji w naszym mieście i samorządzie. Dlatego zasadnym jest oddanie władzy mieszkańcom, aby wypowiedzieli się w referendum podejmując decyzję co do przyszłości naszego wspólnego dobra, jakim jest Miasto Boguszów-Gorce. Postawiliśmy zatem mieszkańcom publiczne pytanie: czy chcemy odwołania Pana Jacka C. ze stanowiska Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc, czy też chcemy utrzymywać dalej na stanowisku osobę, która przepracowała jako burmistrz niespełna miesiąc, która dla Gminy Boguszów-Gorce i jej mieszkańców nic dobrego nie zrobiła i na której ciążą tak poważne zarzuty prokuratorskie?

Liczymy, że wszyscy radni w trosce o naszą małą ojczyznę zagłosują za podjęciem uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc" - czytamy w oświadczeniu grupy radnych.

Twoja reakcja na artykuł?

34
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
9%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
4
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group