Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6526
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bezpartyjni apelują

Wtorek, 26 października 2021, 12:26
Aktualizacja: 14:31
Autor: red
REGION: Bezpartyjni apelują
Fot. red
Klub Radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy złożył dziś wniosek do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego o wprowadzenie do porządku obrad najbliższej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego punktu dotyczącego przyjęcia uchwały w sprawie przyjęcia "Apelu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego do Komisji Europejskiej o niezwłoczne zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID–19".

Apel SEJMIKU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO z dnia 28 października 2021 r.do Komisji Europejskiej o niezwłoczne zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w poczuciu odpowiedzialności za trwały rozwój społeczno – gospodarczy Dolnego Śląska oraz jakość życia jego mieszkańców zwraca się do Komisji Europejskiej o niezwłoczne zatwierdzenie polskiego Krajowego Planu Odbudowy po pandemii COVID-19.

Pandemia koronawirusa dotknęła miliony mieszkańców naszego kontynentu. Państwa Unii Europejskiej w poczuciu odpowiedzialności za odbudowę gospodarek po kryzysie wywołanym COVID-19, ustanowiły wspólnie unijny Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Polski Krajowy Plan Odbudowy – dokument niezbędny do skorzystania z tego instrumentu - od wielu miesięcy czeka na akceptację Komisji Europejskiej, mimo że nie zostały względem niego podniesione merytoryczne zarzuty i nie został zwrócony do poprawienia.

Odbudowa gospodarki po pandemii nie może być przedmiotem politycznego szantażu wobec jakiegokolwiek Państwa Członkowskiego.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wyraża głębokie zaniepokojenie stanowiskiem Holenderskiej Izby Reprezentantów w sprawie zablokowania wypłaty Polsce 36 mld euro w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Taka postawa jest daleka od idei współpracy i przyjaźni pomiędzy państwami należącymi do Unii Europejskiej. Idei która stanowi fundament współpracy międzynarodowej w ramach UE.

Różnice i spory polityczne pomiędzy rządami poszczególnych Państw a Komisją Europejską nie powinny pozbawiać mieszkańców Unii Europejskiej szansy na odbudowę ich gospodarek po pandemii COVID-19. Wstrzymywanie tej pomocy podważa zaufanie do Unii Europejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group