Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6053
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Blisko 5 milionów na rewitalizację Wałbrzycha

Środa, 21 września 2016, 15:55
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Blisko 5 milionów na rewitalizację Wałbrzycha
Fot. UM Wałbrzych
W wałbrzyskim Ratuszu nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Gminą Wałbrzych reprezentowaną przez prezydenta Romana Szełemeja a Ministerstwem Rozwoju reprezentowanym przez Pawła Chorążego, Podsekretarza Stanu w związku z otrzymaniem przez Gminę Wałbrzych dotacji na realizację projektu pn. „Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha”.

Projekt został złożony w ramach wniosku o przyznanie dotacji na "Koncepcję projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji dla miasta Wałbrzycha".

Wartość dotacji to 4 miliony 746 tys. 500 zł, co odpowiada 100 procentom wartości projektu wskazanego we wniosku Gminy Wałbrzych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
– Mamy wielkie wyzwania w kwestii rewitalizacji. Takie umowy podpiszemy jeszcze z Łodzią i Bytomiem. Chodzi o wypracowanie takich rozwiązań, by inne miasta też miały szansę na rewitalizację i pozyskanie środków na ten cel. Skala potrzeb na pewno przekracza te przekazane środki dla Wałbrzycha, bo wyzwań jest bardzo dużo. Współpraca Ministerstwa z Wałbrzychem, mam nadzieję, przyczyni się do tego, że będziemy mieli od czynienia z rewitalizacją w pełnym tego słowa znaczeniu – tworzeniu trwałych rozwiązań, które nie przeminą wraz z końcem środków finansowych – mówi Minister Paweł Chorąży

- Starałem się pokazać panu Ministrowi, jak rozumiemy bezpośrednio rewitalizację np. Nowego Miasta. Rewitalizacja bez ludzi jest karykaturą i fasadą. Żeby było życie muszą być ludzie. Wałbrzych powoli zaczyna się w rewitalizacji specjalizować - mówi Roman Szełemej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group