Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3932
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Butelką po głowie 16–latka

Czwartek, 23 lutego 2023, 11:27
Aktualizacja: 13:29
Autor: red
Wałbrzych: Butelką po głowie 16–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy funkcjonariusze drugiego komisariatu realizując informacje w sprawie zgłoszonych przestępstw, zatrzymali na początku tego tygodnia trzy nastolatki, które odpowiedzialne są za pobicie, a następnie rozbój. Do obu zdarzeń doszło w bardzo krótkim czasie blisko tydzień temu na Sobiecinie. Nastolatki działając wspólnie m.in. butelką zadawały ciosy młodemu wałbrzyszaninowi. Ostatecznie zabrały mu telefon komórkowy. Za popełniony czyn 17 i 18–latce grozi kara do 12 lat więzienia. O losie 15–latki zadecyduje sąd rodzinny.

Do dwóch zdarzeń w krótkich odstępach czasu doszło 17 lutego w godzinach wieczornych w rejonie galerii handlowej przy ul. 1 Maja, jednak zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do policjantów drugiego komisariatu dzień później. Z informacji uzyskanych od pokrzywdzonego 16-latka policjanci usłyszeli, że najpierw pomiędzy nim a uczestniczkami zdarzenia doszło do przepychanki słownej i szarpaniny. Następnie nastolatki zaatakowały go, bijąc po całym ciele. Młody wałbrzyszanin zdołał się obronić i uciekł. Agresywne młode kobiety nie dały za wygraną i ostatecznie podążyły za nim na pobliski przystanek, gdzie ponownie go pobiły - wtedy jednak używając do popełnienia kolejnego przestępstwa także szklanej butelki, którą 16-latek trafiony został w głowę - i ukradły telefon komórkowy.

W wyniku pracy operacyjnej 17 i 18-latka wpadły w ręce policjantów kryminalnych z drugiego komisariatu na terenie Białego Kamienia w poniedziałek wieczorem. Najmłodsza z nich – 15-latka – została zatrzymana we wtorek w tej samej dzielnicy. W toku dalszych czynności śledczy odzyskali skradziony telefon o wartości 500 złotych.

Prokuratura zastosował w stosunku do dwóch sprawczyń, które odpowiedzą na podstawie Kodeksu karnego za popełnione przestępstwa, środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość 50 metrów. Młodym wałbrzyszankom za udział w pobiciu, a także za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

O losie nieletniej 15-latki zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
10%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
5
16%
Złości
18
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group