Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 1938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcą obciąć Kruczkowskiemu

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 5:44
Aktualizacja: 11:08
Autor: Sven
Wałbrzych: Chcą obciąć Kruczkowskiemu
Tradycyjnie, od ulubionej formuły przewodniczącej Agnieszki Kołacz–Leszczyńskiej: „Szanowni państwo…” rozpoczną się dzisiejsze obrady.
Fot. Sławomir Pawlik
O zmianach w Urzędzie Miasta Wałbrzycha mówi się od jakiegoś czasu. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta dowiemy się kto, i dokąd „wyleci” z Ratusza i czy prezydent Kruczkowski będzie musiał „zacisnąć pasa”.

Wiemy jak zaczną się obrady. Tradycyjnie, od ulubionej formuły przewodniczącej Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej: „Szanowni państwo…”, powtórzonej kilkakrotnie i wzmocnionej dzwonkiem w celu zdyscyplinowania szanownych państwa radnych.

Później może być już różnie. Ot, choćby punkt 2: Wnioski do porządku obrad. Prawie zawsze zaproponowany porządek obrad jest zmieniany, a przynajmniej kontestowany.

Punkt trzeci, dotyczący informacji o reorganizacji Ratusza na pewno skończy się ostrą wymianą zdań, może nawet przerwami w obradach. Jak twierdzi radny Paweł Szpur, opozycja dysponuje wyliczeniami dowodzącymi, że zwolnienie doręczycieli korespondencji wcale nie przyniesie korzyści i oszczędności.

Z kolei w punkcie czwartym, z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości ma zostać przedstawiony wniosek o obniżenie pensji prezydentowi Kruczkowskiemu. Co prawda, tylko o nikczemną kwotę 1200 złotych, ale jeśli pomyślimy, że wiele osób w mieście może tylko marzyć o takim wynagrodzeniu… Inicjatywę PiS-u wspiera swoimi siedmioma szablami Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa.

Poniżej pełny, choć tym razem dosyć krótki porządek obrad sesji RMW:

Przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha
Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
uprzejmie informuje, ż w związku z wnioskiem
Radnych Rady Miejskiej Wałbrzycha
z 12 kwietnia 2011 roku
18 kwietnia 2011 roku o godz. 1300 sali witrażowej ratusza
odbędzie się sesja RMW

Porządek Obrad Sesji:

1. Otwarcie obrad.
2. Wnioski do porządku obrad.
3. Informacja Prezydenta Miasta w sprawie reorganizacji Urzędu Miejskiego, planowanych zwolnień pracowników oraz oszczędności z tego tytułu, w szczególności:
a) Informacja z badania rynku w zakresie zlecenia usług informatycznych, prawnych, pocztowych, konserwatorskich poza strukturę UM
b) Informacja o liczbie osób, z którymi rozwiązane zostaną umowy o pracę
c) Informacja dotycząca ruchów kadrowych i płacowych w UM od 1 stycznia 2010 r. do 31 marca 2011 r. (liczba osób zatrudnionych, podwyżki wynagrodzeń)
4. Uchwała Nr …………/…/2011 Rady Miejskiej Wałbrzycha z …………. w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Wałbrzycha
5. Interpelacje
6. Oświadczenia
7. Wnioski
8. Zakończenie obrad

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group