Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Czy istnieje sprawiedliwość przy podziale środków?

Poniedziałek, 12 maja 2014, 11:05
Aktualizacja: 11:05
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Czy istnieje sprawiedliwość przy podziale środków?
Fot. red
Kamil Orpel, który nie przeforsował pomysłu budowy lodowiska w Jedlinie Zdroju, poruszył ostatnio na sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego kwestię podziału środków na inwestycje w poszczególnych gminach naszego powiatu.

Przypomnijmy, że Kamil Orpel już kilkakrotnie próbował przekonać radnych powiatowych do inwestycji związanej z budową lodowiska w Jedlinie Zdroju. I niestety nie przekonał większości, bo za każdym razem pomysł z lodowiskiem był torpedowany, a większa część opozycji na temat tej inwestycji wyrażała się bardzo negatywnie. Radny Orpel podnosił kwestię, że gmina Jedlina Zdrój od dłuższego czasu nie otrzymuje z Powiatu żadnych pieniędzy na inwestycje i zapytał starostę i jego najbliższych współpracowników, czy to się w najbliższym czasie zmieni.
- Według mnie, złamano zasady sprawiedliwego podziału środków i solidarności - uważa Kamil Orpel. – Gmina Jedlina Zdrój jest pomijana przy inwestycjach i dlatego zastanawiam się, jak w takich okolicznościach Zarząd Powiatu zamierza kontynuować współpracę z gminą Jedlina Zdrój? Czy Zarząd ma jakieś pomysły na inwestycje w tej gminie?

Według radnego Krzysztofa Kwiatkowskiego, takie problemy wynikają głównie z winy Zarządu Powiatu, który nie potrafi szukać kompromisu.
- Zawsze będzie koalicja i opozycja i Zarząd powinien szukać porozumienia z opozycją – uważa Kwiatkowski. – Wiele spraw, planowanych inwestycji można dopracować podczas prac komisji, a Zarząd wprowadza często zmiany do projektów uchwał, które wcześniej nie były konsultowane z radnymi. Czasem potrzeba tylko posłuchać dobrych podpowiedzi opozycji.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group