Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3432
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Czy WZK Victoria zapłacą nowy podatek?

Poniedziałek, 31 lipca 2023, 6:41
Aktualizacja: 9:57
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Czy WZK Victoria zapłacą nowy podatek?
Fot. Agnieszka Kołacz–Leszczyńska/facebook
Za nami kolejne posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a w porządku obrad była m.in. ustawa o nałożeniu „zbójeckiej daniny”, jak piszą pracownicy Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. (daniny solidarnościowej, nowego podatku) właśnie na naszą wałbrzyską Koksownię.
- W porządku obrad mieliśmy niestety ustawy dotyczące Wałbrzycha. Są to podatki i daniny, które rządzący chcą wprowadzić na nasze wałbrzyskie Zakłady Koksownicze. Rządzący chcą obciążyć wałbrzyską Koksownię dodatkowymi daninami. Nie będzie na to naszej zgody, a nasze argumenty czerpiemy z pism, które wysyłali do nas pracownicy WZK "Victoria" i mówią one o tym, że w dłuższej perspektywie może dojść nawet do upadłości Koksowni i oczywiście zwolnień setek pracowników. Przygotowaliśmy poprawki, które niejako wyrzucają z tej ustawy wałbrzyską Koksownię i koksownię w Częstochowie. Nie pozwolimy na to, by obciążać nasze zakłady dodatkowymi podatkami i kosztami - mówi senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Mowa o planach rządzących na temat wprowadzenie rozszerzonego podatku od nadmiarowych zysków spółek węglowych. Zgodnie z ustawą, którą przyjął Sejm, dochody spółek węglowych zostaną obciążone składką solidarnościową w wysokości 33 procent. Środki będą przeznaczone na sfinansowanie obniżki cen prądu dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych i zasilą Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny, który wypłaca rekompensaty za mrożenie cen energii.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska oficjalnie nie podało informacji, których spółek nowy podatek będzie dotyczyć. Jednak nieoficjalnie mówi się o 3 spółkach z udziałem skarbu państwa: mają to być spółki z grupy JSW: JSW i JSW Koks oraz Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria.

Twoja reakcja na artykuł?

8
14%
Cieszy
19
34%
Hahaha
6
11%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
7%
Złości
18
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group