Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5052
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Delegacja z Borysławia w Starostwie

Sobota, 9 lipca 2011, 10:01
Aktualizacja: 10:12
Autor: RED
Wałbrzych: Delegacja z Borysławia w Starostwie
Fot. użyczone
Wczoraj, 8 lipca ,w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z przedstawicielami ukraińskiego miasta Borysław. Dzień wcześniej delegacja z Borysławia została przyjęta w ratuszu, gdzie spotkała się z władzami miasta oraz licznymi wałbrzyskimi "Borysławiakami".

Do Starostwa Powiatowego przybyła 3-osobowa delegacja z Ukrainy, na czele której stał Pan Włodymir Furman - Mer Borysławia. Celem wizyty było omówienie możliwości podjęcia współpracy polsko-ukraińskiej. Spotkanie rozpoczęto od krótkiej prezentacji Powiatu Wałbrzyskiego oraz zakresu jego zadań. Następnie przedstawiciele Borysławia omówili i wyjaśnili zakres swoich działań oraz wskazali kierunek rozwoju ich miasta i regionu.

Po wysłuchaniu prezentacji regionów uczestnicy spotkania przystąpili do dyskusji na temat funkcjonowania samorządu lokalnego i administracji w Polsce i na Ukrainie. Podczas spotkania określono również na jakich płaszczyznach prowadzona byłaby współpraca, a do najważniejszych z nich zaliczono oświatę, kulturę, turystykę i sport.
Spotkanie zakończyło się w atmosferze wzajemnych zapewnień o współpracy i partnerstwie.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w kwietniu br. roku rozpoczęło współpracę z dwoma czeskimi gminami: Mezimesti oraz Nechanice, która dotyczy obszarów tj.: sport, kultura oraz nauka i szkolnictwo, turystyka, ochrona środowiska, rozwój infrastruktury drogowej, opieka społeczna i gospodarka.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group