Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2467
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Starostwo Powiatowe wyjaśnia

Środa, 18 lipca 2012, 14:51
Aktualizacja: Czwartek, 19 lipca 2012, 7:48
Autor: red
Wałbrzych: Starostwo Powiatowe wyjaśnia
Fot. PAW
Monika Bisek–Grąz, doradca starosty do spraw komunikacji społecznej, wyjaśnia, dlaczego powiat zdecydował się na wynajęcie kancelarii prawnej z Warszawy, co kosztowało 10 tysięcy zł.

Oto treść wyjaśnienia:

„Zakres prac zleconych prawnikowi to osłona prawna procesu dochodzenia do wydania rozporządzenia Rady Ministrów ws. przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego. Nie kwestionujemy prawa ubiegania się Wałbrzycha o miasta na prawach powiatu, ale zależy nam, aby proces ten przebiegał zgodnie z obowiązującym prawem.

Prawnik został wynajęty, ponieważ Powiat miał podejrzenia - a jak się w czasie procedowania okazało, były to słuszne podejrzenia - co do wprowadzenia w błąd konstytucyjnych organów państwa w kwestii podjęcia decyzji częściowo na nieprawdziwych przesłankach. Takie bowiem przesłanki były zawarte w części uzasadnienia do projektu rozporządzenia Rady
Ministrów ws. przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego. Jak się okazało, podejrzenia te zostały potwierdzone nie tylko przez kancelarię prawną, ale także i przez Ministerstwo Finansów.

Zapytania o obsługę prawną w tym zakresie skierowaliśmy do kilku doświadczonych stołecznych kancelarii prawnych cieszących się uznaniem na rynku prawniczym.

Zależało nam na wynajęciu prawnika z warszawskiej kancelarii, co umożliwia także obecność reprezentującego sprawy Powiatu mecenasa w posiedzeniach dot. sprawy na miejscu, w Warszawie. Koszty dojazdu, noclegu, delegacji naszego prawnika byłyby podobnej wysokości, co więcej - nasz prawnik potrzebny jest nam na co dzień w Wałbrzychu do obsługi prawnej.

Raz jeszcze wyraźnie podkreślam, iż motywem wynajęcia prawnika było podejrzenie nieprawidłowości w części uzasadnienia do projektu rozporządzenia. Nasze podejrzenia zostały potwierdzone przez Ministerstwo Finansów, obecnie trwają prace w Rządowym Centrum Legislacji. Celem pracy mecenasa była osłona prawna procesu dochodzenia do wydania rozporządzenia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group