Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 1578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa remont ul. Wiejskiej w Walimiu

Wiadomości: REGION, Walim
Piątek, 20 lipca 2012, 10:53
Aktualizacja: 10:53
Autor: red
Fot. użyczone
Prace prowadzone są na zlecenie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Remontowany jest 2,5 km odcinek drogi.

Remont przebiega dwuetapowo. Właśnie zakończyły się parce przewidziane w pierwszym etapie remontu: po frezowaniu nawierzchni, położono na nią dwie warstwy bitumiczne: wyrównawczą i wiążącą o łącznej grubości 7 cm, ścięto oraz oczyszczono pobocza jezdni.

Obecnie trwa drugi etap prac: wymieniane są części przelotowe przepustów, odbudowywane ścianki czołowe przepustów, oczyszczane z namułu rowy przydrożne. Zakończenie prac, polegające na umocnieniu poboczy materiałem pochodzącym z frezowania oraz na położeniu ostatniej, trzeciej warstwy ścieralnej na jezdni, przewidziane jest do końca sierpnia.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pp 27-07-2012 22:51
kic ha jak zawsze kto kładzie asafalt a nastepnie robi przepusty chyba tylko polacy
~Walimiak 5-08-2014 17:37
Jeśli już mowa o remontach dróg powiatowych to mam pytanie do władz powiatu. Trwa pseudo remont drogi 3-go. Maja w Walimiu a który potrwa pewnie jeszcze z dwa lata sądząc po tym jak posówają się prace. Pytanie , czy firma prowadząca prace ma pozwolenie na demontaz setek metrów chodników oraz handel prywatnym osobą kostkę betonową brukową z tych chodników ? Wymieniona kostka była kładziona nie tak dawno więc jest prawie nowa .Pytam więc ,czy to nie jest kradzież mienia społecznego Panie Starosto oraz szanowni radni , czy to nie jest nasze publiczne mienie ? Mam nadzieję że zajmie się tą sprawą odpowiednia instytucja strzegąca prawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group