Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3881
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Starostwo Powiatowe odpowiada na komunikat Urzędu Miasta

Czwartek, 28 czerwca 2012, 13:36
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
powiat wałbrzyski: Starostwo Powiatowe odpowiada na komunikat Urzędu Miasta
Fot. red
W odpowiedzi na komunikat pt. ,,Niebawem decyzja w sprawie grodzkości”, jaki ukazał się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (treść jego została zamieszczona również w mediach), Starostwo powiatowe w Wałbrzychu wydało swój komunikat.

Oto jego treść:

1.26 czerwca br. projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego był jednym z tematów obrad Zespołu Ustrojowego a nie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

2. Dzień później, tj. 27 czerwca temat projektu stanął na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, ale nieprawdą jest, iż przeciwny projektowi rozporządzenia był tylko Związek Powiatów Polskich, ponieważ swoją negatywną opinię wyraziły jeszcze Związek Gmin Wiejskich RP oraz Unia Miasteczek Polskich. Z kolei pozytywna opinia Unii Metropolii Polskich/Związku Miast Polskich była z rozważeniem możliwości zmiany administracyjnej nie wcześniej niż od końca kadencji.

3.Przedmiotem dyskusji 26 i 27 czerwca br. nie było rozporządzenie, tylko jego projekt.

4.Decyzją Michała Boniego Ministra Administracji i Cyfryzacji, temat związany z projektem rozporządzenia będzie omawiany dziś, tj. 28 czerwca br. na Komitecie Stałym Rady Ministrów, gdzie mają zostać przedstawione wszystkie stanowiska w sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group