Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwóch złodziei i paser w rękach policji

Piątek, 9 lutego 2018, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: Dwóch złodziei i paser w rękach policji
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki pracy operacyjnej wałbrzyscy policjanci zatrzymali w miniony piątek dwóch złodziei, którzy w różnych miejscach Wałbrzycha dokonali kradzieży markowego sprzętu. W ręce funkcjonariuszy wpadał także paser pomagający w zbyciu skradzionego mienia.

Pierwszy zatrzymany, 23-letni mieszkaniec naszego miasta, w listopadzie zeszłego roku w jednym ze sklepów znajdujących się przy ul. 1 maja w Wałbrzychu dokonał kradzieży przenośnego głośnika o wartości 550 złotych. Policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dzięki działaniom wykrywczym ustalili, kto jest złodziejem i 2 lutego bm. zatrzymali go przy ul. Psie Pole w Wałbrzychu.

W tym samym dniu policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu dokonali zatrzymania innego 40-letniego mężczyzny. Wałbrzyszanin 31 stycznia tego roku przywłaszczył sobie znajdującą się na strychu jednego z budynków przy ul. Grota-Roweckiego w Wałbrzychu piłę spalinową wycenioną na kwotę blisko 950 złotych. Mundurowi ustalili, że w zbyciu jej pomógł mu 57-letni mieszkaniec naszego miasta, który tym samym odpowie za paserstwo. Funkcjonariusze z „jedynki” skradzione mienie odzyskali.

W toku przeprowadzonych czynności przez policjantów Komisariatu Policji I i II w Wałbrzychu mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group