Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 5218
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Ekologia i środowisko– II część wywiadu z Anatolem Szpurem

Środa, 9 października 2019, 15:34
Aktualizacja: Piątek, 11 października 2019, 7:40
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Ekologia i środowisko– II część wywiadu z Anatolem Szpurem
Fot. użyczone
Czas na elektryczne samochody i Inkubatory Rozwoju Informatycznego, czyli część 2 wywiadu z bezpartyjnym kandydatem do Sejmu, liderem Listy KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy Anatolem Szpurem.

Porozmawiajmy o ekologii. Wałbrzych już walczy z plastikiem. Wasz program również obejmuje to zagadnienie. Ale czy tylko walka z plastikiem to jedyne działanie?

- Zdecydowanie nie. Mówimy STOP mafii śmieciowej! Powołamy Agencję Ochrony Środowiska, a jej funkcjonariusze otrzymają uprawnienia operacyjne.

A co z pojawiającym się zagrożeniem braku wody?

- W tym zakresie będziemy wnosić o przekształcenie „Wód Polskich” i przywrócenie samorządowi wojewódzkiemu nadzoru nad zasobami wodnymi w regionie. Ponadto przyspieszymy budowę zbiorników retencyjnych.

Postuluje Pan o dopłaty do elektrycznych samochodów i stacji ładowania. O co chodzi?

- Stawiam na przedsiębiorczość i ekologię. Doprowadzę do wdrożenia projektu elektrycznych taksówek w miastach naszego regionu. Branża taksówkarska bardzo się rozwija. Elektryczne samochody to przyszłość motoryzacji. Barierą w rozwoju elektrycznych pojazdów są: brak stacji ładowania i koszty zakupu auta. Obecnie koszt przejechania 100 km samochodem elektrycznym to 8 zł! Dlatego warto zmienić auto na elektryczne!

Jak to zrobić?

- Proponuję program EKO TAXI, który kierowany będzie do właścicieli taksówek. Program zakłada również dopłaty dla wszystkich podmiotów, które na swoich terenach postawią ogólnodostępne stacje ładowania elektrycznych pojazdów. Ponadto taksówkarz, który zdecyduje się na wymianę auta na elektryczne otrzyma następujące wsparcie - dopłatę do leasingu pojazdu, co obniży koszty eksploatacji i utrzymania pojazdu. Czas na elektryczną motoryzację! Czas poważnie zawalczyć o niską emisję!

Proponuje Pan również rozwiązania dla młodych. Co to jest?

- To również moje autorskie rozwiązanie czyli Inkubatory Rozwoju Informatycznego. Doprowadzę do powstania w każdej miejscowości punktów na rozwój informatyczny dzieci i młodzieży. Stworzę program pod nazwą Inkubator Rozwoju Informatycznego. Będzie to obiekt z nowoczesną salą informatyczną, ogólnodostępny dla wszystkich, posiadający salę rekreacyjną (jak w nowoczesnych firmach branży IT) oraz aneks kuchenny. W inkubatorze zostaną zatrudnieni informatycy, którzy codziennie będą pracować z dziećmi i młodzieżą. Pomogą rozwijać ich zdolności w naukach programowania czy tworzenia grafiki. Każdy będzie mógł tu przyjść i pokazać swój talent. Informatyka to przyszłość zawodowa. To będą "informatyczne Orliki", które wesprą młodych!

Dziękujemy za rozmowę!

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
12
63%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group