Wałbrzych: Finał chłopców w minikoszykówce

Czwartek, 13 grudnia 2018, 14:27
Aktualizacja: 14:32
Autor: JAZ
W Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się finał strefy miejskiej w minikoszykówce chłopców.

Zawody rozegrano w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły zatem cztery reprezentacje szkół podstawowych, które wcześniej musiały przebrnąć eliminacje.

W pierwszej kolejności zawodnicy spotkali się w półfinałach. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 bez problemu pokonała swoich rówieśników z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37. W drugiej parze Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 wygrała z Publiczną Szkołą Podstawową nr 26.

Mecze o medale były najbardziej emocjonujące. Najpierw w walce o brąz zmierzyły się reprezentacje ze szkół nr 37 i 28. Po pasjonującym boju i dogrywce brąz trafił do PSP 37. W finale dogrywki już nie było, ale PSP 15 zwyciężyła zaledwie jednym punktem.