• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 5:03
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2240
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Głuszyca znów się zapożycza

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 22 stycznia 2014, 9:33
Aktualizacja: 9:37
Autor: opr. PAW
Fot. red
Znowu bardzo głośno o złej kondycji finansowej gminy Głuszyca. Burmistrz Alicja Ogorzelec podjęła decyzję o sprzedaży części długu parabankowi.

Przypomnijmy, że odkąd Alicja Ogorzelec została burmistrzem Głuszycy, a było to w listopadzie 2010 roku, jej losy ważyły się parokrotnie. W czerwcu 2012 roku w Głuszycy przeprowadzone zostało referendum, które miało doprowadzić do odwołania burmistrz. Frekwencja była niezła, ale i tak zbyt niska, by referendum można uznać za ważne. Alicja Ogorzelec utrzymała wówczas stanowisko i wydawało się, że już do końca kadencji będzie mogła kierować bez większych przeszkód sprawami Głuszycy. Jednak tak się nie stało i problemy Alicji Ogorzelec powróciły. Radni zadecydowali przy 11 głosach „za” i 3 „przeciw”, by przeprowadzić kolejne referendum w celu odwołania Alicji Ogorzelec. Wówczas czarę goryczy przelała pożyczka, jaką Alicja Ogorzelec wzięła bez wiedzy i zgody Rady Miasta Głuszycy. Alicja Ogorzelec skorzystała z oferty parabanku i wzięła w nim milionową pożyczkę. Odsetki, które trzeba w tym przypadku spłacić, to kolejne 400 tysięcy złotych. Ponadto radni dwukrotnie nie udzielali Alicji Ogorzelec absolutorium i uważali jej sposób zarządzania gminą za szkodliwy.

Kolejne referendum w Głuszycy odbyło się w listopadzie 2013 roku. I po raz kolejny zbyt mało mieszkańców gminy poszło do urn, by referendum było wiążące. Alicja Ogorzelec po raz kolejny triumfowała i pozostała na stanowisku burmistrza.

Jednak sytuacja finansowa gminy wciąż jest bardzo niepokojąca. Doszło do tego, że Gmina Głuszyca w celu ratowania budżetu po raz kolejny musiała skorzystać z pomocy parabanku. Chodzi o kwotę sięgająca ponad 700 tysięcy złotych. Wcześniejszy pomysł, by wyemitować obligacje nie wypalił i burmistrz, nie widząc innej możliwości, skorzystała z oferty parabanku.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~- 22-01-2014 14:40
Skoro mieszkańcy nie odwołali burmistrz w referendum dwa razy to chyba znaczy, że chcą aby ona rządziła proste tak?!! A to, że radnym się nie podoba i sieją ferment to chyba temu należy się przyjrzeć z bliska... Za pieniądze podatników zorganizowali dwa razy referendum, które nic nie dało...
~żul 22-01-2014 17:01
Pożyczki + parabanki = szczęście i dobrobyt !!!!
~samowola 23-01-2014 21:33
Pani Burmisztrz traktuje Gmine jak wlasny folwark.To,że nie zostala odwolana nie upowaznia ja do samowoli.Kolejna pozyczka bez zgody rady jest przekroczeniem up;rawnien i świadczy o tym,że inicjatorzy referndum mieli radcje.Nie poniosła żdnych konsekwencji otrzymała zielone światło na dalsze bezprawne dzilanie.Może teraz odpowiednie organy kontrolne sie tym wyjątkowym "przypadkiem" zaintresesują.Puści Gmine z torbami.
~Radek 30-01-2014 12:51
A może tak kolejne referendum w sprawie odwółania Pani burmistrz i rady miasta bo chyba wszyscy się tu nie nadają i razem są za gminę odpowiedzialni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group