Zalogowanych: 5

Wałbrzych: I liga koszykówki mężczyzn: Ta wygrana przybliża nas do celu

Niedziela, 24 lutego 2019, 8:55
Aktualizacja: 9:22
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika odnieśli bardzo ważne zwycięstwo pokonując u siebie SKK Siedlce 80–70.

W obecnej sytuacji każda wygrana cieszy i pozwala myśleć o walce o najlepszą ósemkę. Początek meczu był dobry w wykonaniu wałbrzyszan i po niespełna 3 minutach prowadziliśmy 7-2. Goście grali jednak bardzo ambitnie i dzielnie i nie pozwalali wałbrzyszanom odskoczyć w z wynikiem. W obu ekipach kluczowe role odgrywali gracze o nazwisku Wróbel - Marcin w Górniku i Bartosz w Siedlcach. Po 10 minutach Górnik prowadził 24-19.

W drugiej ćwiartce cały czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga wałbrzyszan. W naszych szeregach mniej skuteczny i aktywny niż zazwyczaj był Piotr Niedźwiedzki, który tym razem osiągnął indywidualne wyniki poniżej double-double. Za to z dobrej strony po kilku słabszych występach pokazał się Damian Durski. W 18. minucie po celnym rzucie Strzeleckiego mieliśmy remis po 34. Końcówka była bardzo zacięta, a ostatnie 5 punktów zdobyli goście i schodzili do szatni prowadząc jednym punktem (41-42).

Świetny początek Górnika w trzeciej kwarcie i wynik szybko został odwrócony na naszą korzyść (47-42). Jednak znów w kolejnych minutach nastąpił zastój w grze podopiecznych Marcina Radomskiego, co skrzętnie wykorzystali goście i w 27. minucie ponownie odzyskali prowadzenie 54-55. Na szczęście ten stan trwał chwilę i nasi otrząsnęli się i wyszli z letargu i po 30 minutach prowadziliśmy 65-62.

Dwie skuteczne akcje Strzeleckiego spowodowały, że Górnik przegrywał już na początku ostatniej ćwiartki 65-66. Na szczęście kolejnych 8 oczek padło łupem biało-niebieskich i znów odskoczyliśmy na kilka punktów (73-66). Goście jeszcze podjęli starania o odmienienie losów meczu, ale bezskutecznie.

Statystyki: Słabszy dzień miał Piotr Niedźwiedzki, który zanotował 8 punktów i 7 zbiórek. W zdobyczach punktowych dzielnie zastąpili go jednak inni gracze - Wróbel, Ratajczak, Małecki i Durski. Rafał Glapiński został samodzielnym liderem w klasyfikacji rozegranych meczów dla barw Górnika.

Górnik Wałbrzych - SKK Siedlce 80-70 (24-19, 17-23, 24-20, 15-8)

Górnik: Wróbel 16 (7 zbiórek), Ratajczak 13, Małecki 12 (5 asyst), Durski 11, Kruszczyński 8, Niedźwiedzki 8 (7 zbiórek), Glapiński 7, Spała 3, Der 2, Krzywdziński 0,.