Czytających: 4663

Gniezno: II liga koszykówki: Bezproblemowa wygrana

Poniedziałek, 1 lutego 2016, 14:59
Aktualizacja: 15:00
Koszykarze Górnika tym razem nie sprawili swoim kibicom niemiłej niespodzianki i pewnie wygrali w Gnieźnie 101–62.

Gospodarze wprawdzie prowadzili 2-0, ale już po kolejnych kilku akcjach wałbrzyszanie prowadzili 8-2. Jednak Sklep Polski Cukier był jeszcze w stanie powalczyć i ponownie objąć prowadzenie (9-8). Kolejne minuty to już wyraźna przewaga Górnika i po 10 minutach było 28-14 dla biało-niebieskich.

W drugiej kwarcie przewaga wałbrzyszan stopniowo rosła. W 16. minucie podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili już 41-18. Gospodarze grali bardzo ambitnie i starali się nie dopuścić do pogromu. Po 20 minutach było 49-32 dla gości.

W kolejnej ćwiartce Górnicy kontynuowali dzieło zniszczenia rywala z Gniezna. W 24. minucie nasi prowadzili 62-38. Do końca kwarty ta różnica punktowa cały czas wynosiła ponad 20 oczek. Po 30 minutach było 75-51.

Ostatnie 10 minut to spokojna gra i walka Górnika o przekroczenie bariery 100 zdobytych punktów. Ta sztuka naszym się udała. Na 5 minut przed końcem Górnik prowadził już 90-58, a setkę przekroczyliśmy dzięki akcji Ratajczaka.

Sklep Polski MKK Gniezno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 62-101 (14:28, 18:21, 19:26, 11:26)

Górnik: Niesobski 29, Piros 24, Ratajczak 15, Glapiński 9 (7 zbiórek, 9 asyst), Rzeszowski 9 (6 zbiórek), Wróbel 7 (6 zbiórek), Bochenkiewicz 6 (8 zbiórek), Ciuruś 2.