Wałbrzych: II liga koszykówki: Zgodnie z planem

Niedziela, 8 listopada 2015, 8:07
Aktualizacja: 10:02
Autor: red.
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika bez większych problemów ograli beniaminka z Gniezna.

Faworytem byli wałbrzyszanie i już w pierwszej kwarcie wypracowali 6 punktów przewagi. Różnica zapewne byłaby wyższa, ale dobrze dysponowany rzutowo w ekipie gości był Dobrzycki, który po 10 minutach miał na swoim koncie 12 punktów. W drugiej kwarcie skuteczność obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, za to pozytywnie należy ocenić grę defensywną. Nasi dominowali w walce podkoszowej i po 20 minutach prowadzili 34-24.

Kolejne kwarty nie przyniosły dodatkowych emocji. Biało-niebiescy prowadzili cały czas i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W pewnym momencie przewaga Górnika wynosiła ponad 20 punktów. Trener Arkadiusz Chlebda dał pograć rezerwowym i ostatecznie nasi wygrali różnicą 12 punktów. W tym meczu Górnicy zdecydowanie wygrali walkę na tablicach (49-33). Na szczególne wyróżnienie po raz kolejny zasłużył Wróbel, który zdobył 15 punktów i zebrał 12 piłek. Warto powiedzieć, że debiut w 2 lidze zaliczył 15-letni Mateusz Podejko, a po kontuzji do gry powrócił Łukasz Kołaczyński.

Górnik Wałbrzych - Sklep Polski MKK Gniezno 74:62 (22:16, 12:8, 24:14, 16:24).

Górnik: Wróbel 15, Niesobski 12, Ratajczak 11, Bochenkiewicz 10, Glapiński 9, Rzeszowski 6, Piros 4, Ciuruś 3, Kołaczyński 2, Obarek 2, Krzymiński 0, Podejko 0.