Zalogowanych: 7

Szczawno-Zdrój: III liga koszykówki: Derby dla Górnika

Niedziela, 6 listopada 2016, 17:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2016, 9:50
MKS Promet Szczawno Zdrój uległ na własnym parkiecie rezerwom wałbrzyskiego Górnika 55–66 w meczu o III–ligowe punkty.

Od początku spotkanie nie zachwycało swoim poziomem. Szybciej nerwy uspokoili młodzi koszykarze z Wałbrzycha i wyszli na prowadzenie 10-5. Doświadczona ekipa z uzdrowiska popełniała wiele niewymuszonych błędów i w efekcie po 10 minutach to rywale prowadzili 19-9.

Początek drugiej kwarty to próby odrobienia strat, ale MKS-owi wyraźnie ten mecz się nie układał. Przez kolejnych 7 minut ekipa ze Szczawna Zdroju nie potrafiła zdobyć punktów i to wykorzystali młodzi wałbrzyszanie, którzy odskoczyli na 34-13. Po 20 minutach Górnicy prowadzili 38-16.

W trzeciej kwarcie gospodarze zaczęli wreszcie lepiej grać w ofensywie i powoli zmniejszali dystans. Wprawdzie po 30 minutach nadal przegrywali, ale już tylko różnicą 13 punktów – 33-46.

Ostatnie 10 minut zapowiadało się ciekawie. MKS nie potrafił jednak zniwelować różnicy poniżej 10 punktów, a Górnik, choć nie rozgrywał porywającego meczu, spokojnie kontrolował wydarzenia. W końcówce po celnych rzutach Ciurusia i Józefowicza przewaga zmalała na moment do 9 punktów (53-62), ale ostatecznie gości wygrali 11 punktami.

MKS Promet Szczawno Zdrój – Górnik II Wałbrzych 55-66 (9-19, 7-19, 17-8, 22-20)