Wałbrzych: III liga koszykówki: Górnik Wałbrzych – WKK II Wrocław 58–78

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 8:16
Aktualizacja: 11:24
Autor: opr.red.
Trwa fatalna seria koszykarzy wałbrzyskiego Górnika. Nasi ponieśli piątą z rzędu porażkę.

Na nic zdały się ruchy kadrowe zarządu klubu i rozwiązanie kontraktów z Danielem Iwańskim i Łukaszem Grzywą.

Mecz z WKK II Wrocław lepiej zaczęli goście, którzy odskoczyli na kilka punktów, ale dzięki lepszej skuteczności w kolejnych fragmentach pierwszej kwarty, wałbrzyszanie odrobili dystans i wyszli na prowadzenie. W dużej mierze była to zasługa najskuteczniejszego w biało-niebieskich barwach Stochmiałka. W drugiej kwarcie oba zespoły miały bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów, choć z drugiej strony trzeba przyznać, że defensywy funkcjonowały jak należy. Po 20 minutach Górnicy prowadzili 34-30.

W trzeciej kwarcie trwała zażarta walka. Goście zdołali nawet doprowadzić w pewnym momencie do remisu, ale po 30 minutach gospodarze prowadzili jeszcze różnicą 1 punktu (51-50).

To, co wydarzyło się w ostatnich 10 minutach meczu trudno zrozumieć. WKK rozniosło naszą drużynę. Wałbrzyszanie w tym okresie nie mieli kompletnie pomysłu, jak pokonać ekipę z Wrocławia, ponadto fatalnie bronili i w efekcie wygrana kwarta 28-7 dla gości i tym samym marzenia o pierwszym zwycięstwie prysły jak bańka mydlana.

KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – WKK II Wrocław 58-78 (24-20, 10-10, 17-20, 7-28)

Górnik: Stochmiałek 20, Fedoruk 9, Wieczorek 8, Murzacz 7, Buczyniak 7, Maryniak 7, Borzemski 0, Myślak 0, Narnicki 0, Kołodziej 0.