Czytających: 4776

Wałbrzych: III liga koszykówki: Pokonali najsłabszy zespół ligi

Sobota, 9 marca 2013, 9:28
Aktualizacja: Niedziela, 10 marca 2013, 12:53
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika rozegrali ostatni ligowy mecz na własnym parkiecie w tym sezonie. Wałbrzyszanie pokonali Gimbasket Wrocław 80–58.

Wałbrzyszanie byli faworytem tego spotkania i nie zawiedli. Wprawdzie początek w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Chlebdy pozostawiał wiele do życzenia, ale z minuty na minutę Górnicy radzili sobie na parkiecie coraz lepiej i powiększali przewagę nad Gimbasketem. W pierwszych 10 minutach Górnik zbudował 7 punktów przewagi. Druga kwarta to dominacja biało-niebieskich. Zespół gości nie potrafił poradzić sobie z pokonaniem szczelnej defensywy miejscowych. Po 20 minutach Górnik prowadził 44-20 i było praktycznie po meczu. W trzeciej kwarcie trwało powiększanie przewagi nad rywalem, a trener Chlebda dawał pograć wszystkim swoim koszykarzom. Ostatnie 10 minut to rozluźnienie w naszych szeregach, które spowodowało, że Gimbasket zdobył trochę łatwych punktów i zdołał zniwelować różnicę punktową do 22.

Górnik Wałbrzych – Gimbasket Wrocław 80-58 (20-13, 24-7, 23-15, 13-23)

Górnik: Narnicki 16, Buczyniak 13, Kondratowicz 10, Borzemski 8, Stochmiałek 8, Myślak 5, Fedoruk 5, Szmidt 4, Filipiak 4, Krzymiński 4, Maryniak 3, Ciuruś 0.