Czytających: 5078

Wałbrzych: Juniorzy nieznacznie lepsi

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 8:19
Aktualizacja: 8:24
Koszykarscy juniorzy wałbrzyskiego Górnika po wyrównanym meczu pokonali WKK II Wrocław 72–65.

Pierwsza kwarta była udana w wykonaniu młodych wałbrzyszan, którzy dobrze grali w defensywie i nie pozwalali wrocławianom na zbyt wiele i po 10 minutach prowadzili 19-12. W drugiej ćwiartce gra wyglądała zgoła odmiennie, bo nasi zaczęli mieć kłopoty z defensywą, co skrzętnie wykorzystywali goście i do przerwy mieliśmy remis po 41. W trzeciej kwarcie gra Górników znow zaczęła się układać lepiej, a zwłaszcza zaczęła funkcjonować ponownie obrona. Wystarczy powiedzieć, że w trzeciej kwarcie nasi pozwolili rywalowi zdobyć 5 punktów i po 30 minutach było 53-46. Ostatnie 10 minut to niewielka przewaga wałbrzyszan, którzy jednak mądrze rozgrywali akcje i dowieźli wygraną do końcowej syreny.

Górnik Wałbrzych - WKK II Wrocław 72-65 (19-12, 22-29, 12-5, 19-19)

Górnik: Dadas 16, Sławiński 12, Matczak 9, Stochmiałek 8, Drzazga 6, Nowak 6, Rasztar 5, Gromek 5, Dragon 3, Tatara 2.