Czytających: 4237

Wałbrzych, pl. Teatralny: Kadeci Górnika pokonali drugą ekipę WKK

Wtorek, 23 marca 2010, 12:07
Aktualizacja: 12:45
Kadeci Górnika Wałbrzych wygrali pojedynek z WKK II Wrocław. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy w rezerwowym składzie pokonali swoich przeciwników 79:70.

W tym spotkaniu tempo od początku dyktowali biało-niebiescy. Górnicy już po pierwszej kwarcie wygrywali 20:12. W drugiej odsłonie wałbrzyszanie wciąż utrzymywali blisko 10-punktową przewagę.

Po zmianie stron do ataku ponownie rzucili się gospodarze. Po bardzo dobrej końcówce trzeciej części gry biało-niebiescy prowadzili już 12 punktami, przy stanie 59:47. Na 8 minut przed końcem spotkania przewaga Górnika wzrosła nawet 17 oczek. Niestety wtedy podopieczni Arkadiusz Chlebdy pogubili się i WKK II w 36 minucie wróciło do gry, odrabiając większą część start i przegrywając jedynie 61:68. W ostatnich sekundach wałbrzyszanie nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa i ostatecznie wygrali 79:70.

Górnik Wałbrzych - WKK II Wrocław 79:70 (20:12, 17:18, 22:17, 20:23)
Górnik: Rostkowski 25, Łozowicki 20, Krystosiak 16, Pawlikowski 15, Świątkowski 4, Dziurdzia 1