Czytających: 5119

Wałbrzych/REGION: Kadeci Nowego Miasta grali ze zmiennym szczęściem

Środa, 20 października 2010, 11:10
Aktualizacja: 11:11
Młodzi koszykarze Górnika Nowe Miasto w dwóch starciach z wrocławskimi drużynami odnotowali jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Najpierw kadeci Górnika Nowe Miasto podejmowali u siebie swoich rówieśników z Gwardii Wrocław. Mecz miał bardzo zacięty przebieg. Pierwsza kwarta należała do naszych, ale w drugich 10 minutach goście z Wrocławia częściowo odrobili straty i do przerwy było 32-27 dla Górnika. W trzeciej kwarcie trwała walka kosz za kosz i wynik nadal pozostawał nierozstrzygnięty. W ostatnich 10 minutach nasz zespół starał się utrzymywać bezpieczną przewagą nad Gwardią i ostatecznie wygrał ten mecz 67-63.

Kolejnym przeciwnikiem, z jakim zmierzyli się kadeci z Nowego Miasta, były rezerwy Śląska Wrocław. Nasi zawiesili faworyzowanym wrocławianom wysoko poprzeczkę. Wprawdzie pierwsze dwie kwarty należały zdecydowanie do miejscowych, którzy grali skutecznie w ataku i dobrze w obronie. Dzięki takiej grze po 20 minutach prowadzili 48-30, ale wałbrzyszanie w drugiej połowie wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Już w trzeciej kwarcie udało się zawodnikom Górnika częściowo zniwelować straty, a czwarta kwarta to istna pogoń za rywalem. Niestety, na odniesienie zwycięstwa we Wrocławiu zabrakło czasu i ostatecznie Śląsk wygrał 80-75.

Górnik Nowe Miasto – Gwardia Wrocław 67-63 (19-12, 13-15, 15-14, 20-22)

Śląsk II Wrocław – Górnik Nowe Miasto 80-75 (26-12, 22-18, 16-20, 16-25)

Górnik: Daniel Małochleb 23, Mateusz Pilarczyk 15, Michał Piskorski 13, Krystian Piekutowski 11, Piotr Prokopowicz 5, Grzegorz Chomicki 4, Szymon Kurzepa 4, Mateusz Bogacz 0, Patryk Lindner 0, Sebastian Ryś 0