Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3136
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejna premiera Teatru Lalki i Aktora już w sobotę

Środa, 26 września 2012, 6:23
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2012, 7:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Kolejna premiera Teatru Lalki i Aktora już w sobotę
Fot. PAW
W najbliższą sobotę na Małej Scenie w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zostanie zaprezentowana premiera spektaklu „Le Filo Fable”.

„Le Filo Fable” to interaktywny spektakl dla dzieci na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata. Spektakl został wyreżyserowany przez Joannę Gerigk, a występują w nim: Sylwia Nowak, Jakub Grzybek i Paweł Pawlik. I właśnie z reżyserką spektaklu oraz aktorami rozmawiamy na kilka dni przed premierą.

- Co kryje tytuł „Le Filo Fable”?

Joanna Gerigk: To bajki filozoficzne, które były punktem wyjścia do stworzenia scenariusza. Cała akcja dzieje się w pracowni rzeźbiarskiej. Głównym bohaterem jest hipopotam, który na lekcji rzeźby ożywa i prowadzi nas przez całą historię i jest postacią, która spina te wszystkie bajki.

- Jakie bajki zostały niejako wkomponowane do „Le Filo Fable”?

Joanna Gerigk: To kilka bajek, które nie są może zbyt znane, ale pochodzą faktycznie z różnych stron świata. Każda z nich ma jakieś przesłanie, które dodatkowo uwypukla poprzez tłumaczenie główny bohater. Są tu elementy dynamiczne i bardziej stonowane.

- Spektakl grany będzie na Małej Scenie. Czy to ma jakieś znaczenie?

Paweł Pawlik: To, że spektakl zostanie zaprezentowany na Małej Scenie powoduje, że między nami a widownią będzie bardzo bliski kontakt, a więc zupełnie inaczej, kiedy występujemy na Dużej Scenie. Na Dużej Scenie byłby duży problem, by osiągnąć zamierzony efekt i wejść w te bliskie relacje z widownią.

Sylwia Nowak: Spektakl różni się od innych. To jest taka praca laboratoryjna. Dużo trzeba improwizować na scenie.

- Od kiedy trwają próby i na jakim etapie jesteście?

Joanna Gerigk: Próby rozpoczęliśmy 21 sierpnia i w zasadzie dopracowujemy szczegóły, bo zawsze można coś ulepszyć. Chcemy wciągnąć widza do interaktywnej relacji z aktorami. Chcemy, by widz poczuł, że jest uczestnikiem tego spektaklu.

Jakub Grzybek: Obecnie przygotowujemy również wersję angielską tego przedstawienia i to dla nas dodatkowe wyzwanie.

- Obawiacie się, jak spektakl zostanie odebrany przez najmłodszych?

Joanna Gerigk: To spektakl, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, Myślę, że dorośli także będą usatysfakcjonowani. Liczymy oczywiście na dobry odbiór, że spektakl zaciekawi i się spodoba.

Sylwia Nowak: To spektakl familijny, choć będą też momenty grozy, ale serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego spektaklu.

Paweł Pawlik: Ja dodam jedynie, że sami jesteśmy bardzo zainteresowani, jak spektakl zostanie odebrany przez widownię i jaka będzie jej reakcja.

Sylwia Nowak: Gra na Małej Scenie to zupełnie coś innego niż gra na Dużej Scenie. To zupełnie inny sposób gry. To spektakl opierający się na improwizacji i sztuce aktorskiej.

- Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić widzów na premierę spektaklu „Le Filo Fable” – 29 września (sobota) 17.00 i 19.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group