Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych

Sobota, 10 lutego 2018, 16:40
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji „Pieszy” funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego.

W trakcie działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ujawnili 96 wykroczeń drogowych. 11 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych, a 2 nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu.

Mundurowi podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 21 wykroczeń.

Po raz kolejny przypominamy. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są w głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group