Czytających: 5078

Wałbrzych: Kontrola nad meczem

Czwartek, 17 listopada 2022, 8:23
Aktualizacja: 8:35
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pewnie pokonali we własnej hali AZS AGH Kraków 86–70, a świetne spotkanie w barwach biało–niebieskich rozegrał Piotr Niedźwiedzki.

Po 3 minutach i celnej trójce Wydry wałbrzyszanie przegrywali 8-11, a po 6 minutach było 13-16. Końcówka była jednak nieco lepsza w wykonaniu podopiecznych Marcina Radomskiego i po 10 minutach prowadziliśmy 23-20.

W drugiej ćwiartce od stanu 23-22 Górnicy pokazali swoją moc i zdobyli 11 punktów z rzędu nie tracąc żadnego. Zrobiło się 34-22 i było bezpiecznie. Goście starali się jeszcze walczyć i niwelować różnicę, ale mało skutecznie. Kwartę celną trójką zakończył Sobkowiak i do przerwy było 53-34.

W trzeciej kwarcie AZS było stać na zniwelowanie strat do 13 punktów (60-47). Później przyjezdni jeszcze wykrzesali z siebie pokłady sił i w 29. minucie zrobiło się 67-56, ale po 30 minutach Górnik prowadził 71-57.

W ostatnich 10 minutach tego meczu już niewiele się wydarzyło, bowiem Górnicy spokojnie kontrolowali wynik i odnieśli pewną i całkiem zasłużoną wygraną 86-70.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - AZS AGH Kraków 86-70 (23-20, 30-14, 18-23, 15-13)

Górnik: Niedźwiedzki 30, Majewski 13 (8 zbiórek, 6 asyst), Walski 9, Sobkowiak 9, Stopierzyński 7, Durski 5 (5 asyst), Ratajczak 5, Kordalski 4 (7 asyst), Kruszczyński 2, Kabała 2.