• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 22:10
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 3996
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Konwencja Zielonych na Dolnym Śląsku: Czyste ulice, walka ze smogiem, komunikacja publiczna i rozwój regionu województwa

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 1 października 2018, 6:35
Autor: red
Fot. użyczone
Czyste ulice i chodniki, większe środki na ich remonty i budowę, realna walka ze smogiem, zmiana standardów zarządzania zielenią, rozwój nowych linii tramwajowych i kolei oraz priorytet w ruchu dla komunikacji miejskiej– to główne postulaty Partii Zieloni w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Wrocławia i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Zieloni od wielu już lat mówią o problemie smogu, zanim było to modne. Dzięki naszemu zaangażowaniu i współpracy z alarmami smogowymi mamy ambitne uchwały antysmogowe dla Wrocławia i Dolnego Śląska. Samorząd zaczyna otwierać oczy, ale nie idą za tym konkretne rozwiązania, takie jak systemowe przyłączenie do sieci ciepłowniczej, audyty energetyczne, czy termomodernizacja – tłumaczy Paweł Pomian, przewodniczący Zielonych we Wrocławiu i kandydat do Rady Miejskiej z okręgu 1.

Pomian przypominał też o walce Zielonych o Centrum Aktywności i Sportu w budynku V liceum przy ul. Grochowej na Gajowicach, a także o protestach w Parku Grabiszyńskim. - Potrzeba gruntownych zmian w sposobach pielęgnacji zieleni miejskiej w całym Wrocławiu. Musimy wprowadzić również priorytet w ruchu dla komunikacji miejskiej, przeznaczyć więcej środków na utrzymanie i naprawy i oczywiście budować nowe trasy tramwajowe. To dwa główne obszary, którymi chciałbym się zająć w radzie – podkreśla Paweł Pomian.

Zieloni chcą zwiększyć również budżet na edukację, żłobki i przedszkola. - Nie chodzi tylko o liczbę miejsc w placówkach, ale o jakość opieki. Proponujemy zatrudnienie dodatkowych opiekunów i opiekunek w żłobkach – mówi Robert Reisigová-Kielawski, kandydat do Rady Miejskiej z okręgu nr 2.

Kandydaci chcą także większą uwagę skupić na kwestiach dostępu do mieszkań. - Nie może być tak, że jedyną stałą polityki mieszkaniowej jest wyprzedaż lokali. Jeśli popatrzymy na światowe rankingi miast, to przodują te, które maja aktywną politykę mieszkaniową, np. Wiedeń – dodaje Reisigová-Kielawski.

- Dolny Śląsk to województwo, w którym jego południowa część nie rozwija się w takim tempie jak część północna. Sejmik województwa posiada narzędzia do tego, aby tę różnicę zmniejszać. Zrównoważony rozwój, to wspieranie zielonych gałęzi gospodarki, komunikacji zbiorowej (kolejowej, autobusowej). Komunikacja jest jedną z podstaw aktywizacji zawodowej osób mieszkających na południu w małych miejscowościach – dodaje Małgorzata Beślerzewska, działaczka kobieca i ekologiczna, kandydatka do Sejmiku z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wyjaśniacz 1-10-2018 8:13
Przecież to są KOD-owcy i euromarksiści. Czyli po ludzku - chcą udawać dzialaczy szalachetnych idei, a naprawdę chcą stanowić partyjno-polityczną nomenklaturę żyjącą z dymania innych.
~Natkanski 1-10-2018 9:27
Przyjechali do Wałbrzycha zeby powiedzieć co chcą zrobić we Wrocławiu to jest dopiero chore
~Zbigniew 1-10-2018 9:35
Oni tak serio? 0,5% daję im maksymalnie.
~mi 1-10-2018 20:11
czarni nie czerwoni nie teraz czas na ZIELONO
~Wojtek 1-10-2018 22:33
Jak widać wszyscy kandydaci do koryta wiedzą co trzeba tylko nie wiedzą jak. Ale to się nie liczy, liczy się tylko koryto. A co Wałbrzyszan obchodzi park we Wrocławiu. Chyba że mamy za to zapłacić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group