Czytających: 5541

Europa: Koperski w kadrze

Czwartek, 18 lipca 2019, 13:48
Aktualizacja: 13:55
Nowy zawodnik koszykarskiego Górnika Wałbrzych Maciej Koperski otrzymał powołanie do kadry Polski U–20, która w Izraelu uczestniczy w Mistrzostwach Europy.

W grupie zespół Przemysława Frasunkiewicza zmierzył się ze Słowenią, Grecją i Litwą.

Z Litwą Polska doznała bardzo wyskokiej 30-punktowej porażki 71-101. Koperski przebywał na parkiecie 13 minut i zdobył 6 punktów. Jeszcze wyższej porażki biało-czerwoni doznali w starciu z Grecją. Wynik 46-88 mówi sam za siebie. Gracz Górnika przebywała na parkiecie zaledwie 12 minut i nie trafił żadnego z czterech rzutów z gry. W trzecim meczu, który decydował o awansie, Polacy pokonali Słowenię 80-77. Koperski tym razem grał 21 minut, ale zdobył tylko 3 punkty. Polska w ćwierćfinale uległa gospodarzowi, a więc ekipie Izraela 75-89. Nasz człowiek tym razem zagrał tylko 5 minut i nie zdobył punktów. Polacy powalczą jeszcze o miejsca 9-16.