Wałbrzych: Koszykarze amatorzy zakończyli sezon

Poniedziałek, 14 maja 2012, 17:31
Aktualizacja: 18:44
Autor: Sven
Zwycięzcami tegorocznej edycji Invest–Park OSiR Basket Ligi została drużyna AZ Packing. Do ostatecznego tryumfu potrzebowali jedynie dwóch meczów.

W finale rozgrywek AZ Packing spotkali się z Partner Plus Nieruchomości. Do zdobycia tytułu potrzebne były dwa zwycięstwa. W sobotę wygrali AZ Packing i do niedzielnego spotkania przystąpili z nadzieją zwycięstwa. Jednak pierwsza kwarta pokazała, że łatwo nie będzie. Gra była wyrównana i po 10 minutach na tablicy widniał remis po 12.

Druga kwarta rozpoczęła się od zdobycia przez Partner Plus Nieruchomości pięciopunktowej przewagi (17:12), którą jednak w następnych minutach roztrwonili (17:16). Drugi raz pięciopunktową przewagę wyrobili sobie pod koniec kwarty (21:16), a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem PPN 21 do 17.

Trzecia kwarta to gra punkt za punkt. W 27 minucie meczu prowadzenie objął AZ (27:26), by jednopunktową przewagę utrzymać do końca kwarty (29:28).

Ostatnie 10 minut rozpoczęło się od doprowadzenia do remisu po 31, a następnie po 34. W tej części meczu walka była wyjątkowo zacięta, było sporo fauli, niecelnych rzutów i strat. Na minutę przed końcem drużyna AZ prowadziła 37 do 36. PPN szybko kończyli akcje faulami, by mieć jeszcze szansę na odwrócenie losów pojedynku. AZ mozolnie powiększali przewagę rzutami osobistymi, bo akcje PPN były nieskuteczne. Do końca meczu zdobyli oni tylko 1 punkt, gdy przeciwnicy 5.

Ostateczny wynik meczu: 42:37 dla AZ Packing, którzy tym samym wygrali tegoroczną edycję rozgrywek Invest-Park OSiR Basket Ligi.