Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3783
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Kulturalnie w Jedlinie–Zdroju

Sobota, 20 marca 2010, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red
Sporą grupę publiczności przyciągnęły dwa wydarzenia kulturalne, które odbyły się w Jedlinie–Zdroju. Zarówno wystawa Ryszarda Klimasa zatytułowana „53 Kamienie” jak i występ artystów z Akademii Dźwięku i Ciszy spodobały się widzom.

Wystawa Ryszarda Klimasa „53 Kamienie” przyciągnęła rekordową ilość zwiedzających. Sporo było również osób, które chciały zakupić dzieła do własnej kolekcji.

Ryszard Klimas to uznany artysta. Zdobył już szereg nagród jak choćby 1. miejsce w 2009 roku podczas konkursu ogólnopolskiego „Anioły – muśnięcie skrzydeł”.
Wystawę „53 Kamienie” można oglądać w Galerii CK w Jedlinie-Zdroju do końca marca.

Również w CK w Jedlinie-Zdroju zorganizowany został koncert zatytułowany „Relaksacyjna kąpiel w dźwięku” w wykonaniu artystów z Akademii Dźwięku i Ciszy „Padma” z Czarnego Boru.

Artyści wprowadzili słuchaczy w temat spotkania za pomocą prezentacji multimedialnej dotyczącej działania dźwięku: mis, gongów, kamertonów.
Podczas tego niezwykłego koncertu publiczność miała okazję spróbować swoich sił w grze na tych nietypowych instrumentach. Słuchacze mieli również możliwość zadawania pytań dotyczących niezwykłych właściwości leczniczych fal dźwiękowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group