Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4655
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Majowy weekend w liczbach

Poniedziałek, 6 maja 2024, 8:34
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Majowy weekend w liczbach
Fot. KMP Wałbrzych
Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych w naszymi mieście i powiecie wałbrzyskim czuwało 104 policjantów drogówki.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób spędzających majówkę w naszym mieście, od 1 do 5 maja na trasach komunikacyjnych, jak również na terenie miasta i powiatu służbę pełniło 104 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze w czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

W efekcie tych działań policjanci wystawili 118 mandatów karnych - głównie za przekroczenie prędkości i parkowanie w miejscach niedozwolonych, pouczyli 33 kierujących i sporządzili 14 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych.

Mundurowi z wałbrzyskiej drogówki obsłużyli 16 kolizji i jedno zdarzenie poza drogą publiczną do którego doszło z 4 na 5 maja br. kilka minut po północy w miejscowości Chwaliszów. 39-letni kierujący pojazdem typu jeep, na leśnym torze, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia, w następstwie czego został nim przygnieciony. Niestety pomimo podjętych działań reanimacyjnych nie udało się uratować życia mężczyźnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
20%
Smuci
4
27%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group