Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minister Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 kwietnia 2012, 22:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2012, 9:42
Autor: Sven
Fot. Sven
Spotkanie minister Elżbiety Bieńkowskiej z samorządowcami gmin, które zadeklarowały współtworzenie Aglomeracji Wałbrzyskiej odbył się dzisiaj w wałbrzyskim ratuszu.

Przedstawiciele władz samorządowych Wałbrzycha, Boguszowa- Gorc, Walimia, Jedliny-Zdroju, Szczawna-Zdroju, Czarnego Boru, Mieroszowa, Świebodzic, Głuszycy, Starych Bogaczowic, Nowej Rudy, Radkowa i Kamiennej Góry oraz z członkowie Rady Gospodarczej Aglomeracji Wałbrzyskiej rozmawiali dzisiaj oz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską o programie rozwoju Aglomeracji ze szczególnym uwzględnieniem jego zbieżności z europejską koncepcją interwencji w „szczególne obszary funkcjonalne”.

Wiadomo, że na realizacje tej koncepcji Unia Europejska chce przeznaczyć około 80 miliardów euro. Pani minister nie chciała mówić o konkretnych kwotach, bo jak stwierdziła, jeszcze nie są znane dokładne liczby. Ważne jest jednak to, że Wałbrzych uwzględniony został w rządowych programach jako miasto subregionalne, a Aglomeracja Wałbrzyska uznana została za region wymagający wsparcia z powodu utraty swoich funkcji gospodarczych.

W najbliższym czasie rady gmin, które weszły w skład aglomeracji powinny zaakceptować treść deklaracji, jednocześnie podjęte zostaną prace nad strategią rozwoju, aby w momencie ogłaszania konkursów można było w nich wziąć skuteczny udział. Pieniądze, o których mowa powyżej będą dostępne w latach 2014 – 2020.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group