• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:55
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2561
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Minister Rozwoju Regionalnego w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 kwietnia 2012, 22:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 kwietnia 2012, 9:42
Autor: Sven
Fot. Sven
Spotkanie minister Elżbiety Bieńkowskiej z samorządowcami gmin, które zadeklarowały współtworzenie Aglomeracji Wałbrzyskiej odbył się dzisiaj w wałbrzyskim ratuszu.

Przedstawiciele władz samorządowych Wałbrzycha, Boguszowa- Gorc, Walimia, Jedliny-Zdroju, Szczawna-Zdroju, Czarnego Boru, Mieroszowa, Świebodzic, Głuszycy, Starych Bogaczowic, Nowej Rudy, Radkowa i Kamiennej Góry oraz z członkowie Rady Gospodarczej Aglomeracji Wałbrzyskiej rozmawiali dzisiaj oz Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietą Bieńkowską o programie rozwoju Aglomeracji ze szczególnym uwzględnieniem jego zbieżności z europejską koncepcją interwencji w „szczególne obszary funkcjonalne”.

Wiadomo, że na realizacje tej koncepcji Unia Europejska chce przeznaczyć około 80 miliardów euro. Pani minister nie chciała mówić o konkretnych kwotach, bo jak stwierdziła, jeszcze nie są znane dokładne liczby. Ważne jest jednak to, że Wałbrzych uwzględniony został w rządowych programach jako miasto subregionalne, a Aglomeracja Wałbrzyska uznana została za region wymagający wsparcia z powodu utraty swoich funkcji gospodarczych.

W najbliższym czasie rady gmin, które weszły w skład aglomeracji powinny zaakceptować treść deklaracji, jednocześnie podjęte zostaną prace nad strategią rozwoju, aby w momencie ogłaszania konkursów można było w nich wziąć skuteczny udział. Pieniądze, o których mowa powyżej będą dostępne w latach 2014 – 2020.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~stary_polonista 5-04-2012 7:44
Podobno człon "Zdrój" w takich nazwach miast jak Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój itp. jest nieodmienny. Piszemy więc: w Szczawnie-Zdrój (a nie Szczawnie-Zdroju), w Jedlinie-Zdrój (a nie Jedlinie-Zdroju). Odmieniny za to nazwę Stary Zdrój poprawnie pisząc: na Starym Zdroju.
~ 5-04-2012 9:24
torbus sziedzi jak jakiś .................. zero kultury
~do poprzednika 5-04-2012 15:44
Bo pan T..... jak zwykle nie wie o co chodzi,tylko robi dobrą minę i wazelinę może by tak zbadać poziom jego inteligencji?Bo co by nie mówić jego pan i władca ma raczej wysoki.Przeciwieństwa się przyciągają.
~boul 11-04-2012 7:24
niech rozwiną przemysł węglowy ,ceramiczny ,włókieniczy ,lniarski ,odzieżowy ,budownictwo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group