Opalenica: Młodzicy Górnika Wałbrzych zagrają o medale Mistrzostw Polski

Sobota, 11 czerwca 2011, 0:12
Aktualizacja: Sobota, 11 czerwca 2011, 17:18
Autor: MDvR
Wielki sukces odnieśli młodzi koszykarze wałbrzyskiego Górnika, po zwycięstwie 58:52 nad Jagiellonką Warszawa biało–niebiescy zapewnili sobie wyjście z grupy i grę w półfinale Mistrzostw Polski U–14 rozgrywanych w Opalenicy.

Od początku spotkania widać było wagę tego pojedynku, wygrana ekipa miała zagwarantowane wejście do najlepszej czwórki. W pierwszych dwóch kwartach obie ekipy nie grzeszyły skutecznością, jednak minimalnie lepsi byli rywale, którzy na przerwę chodzili przy prowadzeniu 24:20. Po zmianie stron na parkiecie wciąż trwała zacięta walka, jednak dzięki dobrej dyspozycji głównie Krzymińskiego i Kołaczyńskiego wygraliśmy trzecią odsłonę dwoma „oczkami”. Czwarta ćwiartka to już popis podopiecznych Wojciecha Krzykały, nasi koszykarze zagrali bardzo dobrze w obronie, a także na dość wysokim procencie celnych rzutów w ataku. Ostatecznie wygraliśmy tą kwartę 19:11, a cały mecz 58:52. W sobotnim półfinale zmierzymy się o 15.30 z WKK Wrocław, w drugiej parze Pyra Poznań zagra o 18.00 z Polonią Warszawa.

JKKS Górnik Wałbrzych – Jagiellonka Warszawa 58:52 (11:13, 9:11, 19:17, 19:11)

Górnik: Krzymiński (17), Kołaczyński (12), Jarosiński (8), Szymanowski (8), Szmidt (6), Sumiński (5), Krzepina (2), Kłyż, Durski, Kaczuga, Kowalski, Jeziorowski