Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha złożyła ślubowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:13
Aktualizacja: 8:24
Autor: Sven
Fot. Sven
Po raz piaty młodzi radni złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się na czwartkowej sesji Rady Miasta Wałbrzycha.

Dwunastoosobowa Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha V kadencji złożyła uroczyste ślubowanie, którego treść odczytała przewodnicząca „dorosłej” rady Maria Romańska:

„Ślubuje uroczyście, jako młodzieżowy radny, pracować dla dobra i pomyślności młodzieży gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz interesami młodzieży, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił do wykonania zadania rady”.

Odbyły się już trzy sesje MRMW. Jak na razie młodzi radni są pełni zapału i wiary w sukces, co odzwierciedla się w słowach przewodniczącego:

- Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha jest otwarta na wszelkie propozycje społeczne młodzieży, dotyczące naszego miasta. Jeśli macie ciekawe pomysły, które są godne realizacji, MRM Wałbrzycha postara się, aby te pomysły zostały zrealizowane. Bardzo prosimy zgłaszać swoje propozycje, dotyczące naszego miasta, poprzez przesyłanie wiadomości na nasz profil na Facebooku lub kontakt z przewodniczącym MRMW – mówi Adrian Ziątek.

Prezydent Roman Szełemej podziękował młodym radnym, ale także przestrzegał i zachęcał: - Chciałbym wam podziękować, że przyjęliście rolę, która nie jest łatwa, że macie w sobie tyle odwagi, żeby reprezentować społeczność, która prawdopodobnie będzie miała za chwilę inne spojrzenie na wiele spraw i trzeba będzie dyskutować, by dojść do wspólnych racji. Gratuluję, że zostaliście wybrani, bo to oznacza, że w swoim środowisku macie większy niż przeciętny autorytet. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by tej roli przyświecało wam dobro miasta, nie pojedynczych osób ani nawet waszego środowiska, ale dobro miasta. A waszego własnego dobra w ogóle nie powinniście dostrzegać, to jest w ogóle nieważne. W dochodzeniu do racji trzeba się kulturalnie spierać na argumenty. Aby mieć argumenty trzeba być mądrzejszym niż inni. Żeby być mądrzejszym trzeba się dużo uczyć, nie tylko tego, czego wymaga szkoła. Tego życzę wam, wszystkim wałbrzyszanom i wysokiej radzie, byśmy waszej pracy mieli pożytek. Nauka, praca, nauka, praca, myślenie o innych! – nauczał prezydent.

Przypomnijmy, że pierwsze wybory do MRMW odbyły się 24 listopada 2003 roku. Statut Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha został uchwalony przez Radę Miejską 24 czerwca 2004 roku, a moc prawną uzyskał 14 października 2004 roku.

Najważniejsze cele Młodzieżowej Rady Miasta to:

- rozwijanie i upowszechnianie wśród młodzieży idei samorządności
- działanie na rzecz współpracy z innymi instytucjami i organizacjami w tym z organizacjami samorządowymi innych miast i państw
- umożliwianie aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym miasta
- zgłaszanie wniosków i opinii dotyczących aktów prawnych dotykających problemów młodzieży
- wspieranie inicjatyw i umożliwianie aktywnego udziału młodzieży w życiu miasta
- proponowanie działań przyczyniających się do rozwoju Wałbrzycha
- wskazywanie organom samorządowym i władzom istotnych zagrożeń dotyczących młodzieży w Wałbrzychu i proponowanie rozwiązań tych problemów
- w skład rady wchodzą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Wałbrzycha, wybierani w obwodach, które stanowią poszczególne szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group