Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4246
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na to spotkanie warto przyjść

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024, 9:26
Aktualizacja: 10:28
Autor: red
Wałbrzych: Na to spotkanie warto przyjść
Fot. organizatorzy
26 kwietnia o godzinie 18:00 w Hotelu Maria przy ulicy Wrocławskiej 134b odbędzie się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim i Witoldem Gadowskim. Temat spotkania to "Podyskutujmy w obronie Polski".

Wojciech Sumliński z wykształcenia jest psychologiem. Jest jednym z najbardziej znanych w Polsce dziennikarzy śledczych. Pracował m.in. w dzienniku Życie, w tygodniku Wprost oraz w TVP. Jest współautorem publikacji ujawniających agentów rosyjskiego wywiadu, których wydalono z Polski. Jako pierwszy ujawnił akta świadka koronnego Jarosława Masy Sokołowskiego powiązanego z Mafią Pruszkowską. Jest autorem m.in. takich książek jak: Niebezpieczne związki Donalda Tuska, Powrót do Jedwabnego czy Aneks. Większość książek napisał po wyjściu z aresztu i po próbie samobójczej. Ostatecznie został uniewinniony ze wszelkich zarzutów, a ostatni wyrok pokazał, iż padł ofiarą działania służb i najważniejszych osób w państwie, które chciały powstrzymać jego śledztwa. W lutym 2016 roku zostały ujawnione informacje, iż był najbardziej inwigilowanym przez służby dziennikarzem w Polsce.

Witold Gadowski ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podobnie jak Sumliński jest dziennikarzem śledczym. W czasach PRLu udzielał się w Solidarności. W latach 80. XX w. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i twórcą podziemnego klubu politycznego „Okop. W latach 90' był korespondentem wojny na Bałkanach. Organizował konwoje z pomocy dla ofiar wojny w Kosowie. Pracował lub nadal pracuje w takich mediach jak: TVN, TVP, Radio Wnet, Gazeta Polska, Niedziela. Poza dziennikarstwem i publicystyką zajmuje się pisaniem wierszy i piosenek.

Twoja reakcja na artykuł?

42
72%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
10
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group