Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2877
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nelly Rokita w Wałbrzychu

Czwartek, 18 listopada 2010, 7:46
Aktualizacja: 14:02
Autor: Sven
Wałbrzych: Nelly Rokita w Wałbrzychu
Nelly Rokita zachęcała wałbrzyszan do głosowania na Piotra Sosińskiego
Fot. Sławomir Pawlik
W swojej poselskiej wędrówce po Polsce, Nelly Rokita nie ominęła Wałbrzycha. Przyjechała, aby wesprzeć kandydatów PiS w kampanii samorządowej.

Czasu na spotkanie z dziennikarzami nie było dużo, ponieważ gościa z Warszawy czekały jeszcze spotkania z mieszkańcami miasta, a potem wizyta w Kotlinie Kłodzkiej. W rozmowie zostało poruszonych kilka wątków, siłą rzeczy dość pobieżnie.
- Spotkania w terenie dają mi siłę do pracy w Warszawie. Od ludzi uczę się tego, co jest ważne. Nie byłoby Warszawy bez reszty kraju. Uważam, że obowiązkiem każdego posła powinna być wędrówka po Polsce. Dzięki temu rozumieliby problemy obywateli, a tworzone w sejmie ustawy byłyby lepsze – przekonywała Nelly Rokita.

Dowiedzieliśmy się także, że Polskę trzeba ratować przed politykami, którzy nie chcą uprawiać polityki, bo polityka jest najważniejsza, dotyczy wszystkich, wszyscy ją uprawiamy, nawet w domu. Ale jeszcze gorsi są ci politycy, którzy mówią, że polityka jest zła i jest jej zbyt dużo w codziennym życiu. Jednocześnie w niej tkwią od dwudziestu lat. Zdarza się, że tacy ludzie zostają europosłami, reprezentują nas wszystkich, ale nie mają sprecyzowanych poglądów, nie wiedzą jaka Polska ma być.
– A Polska ma być silna i zdrowa. Ma być miejscem dyskusji i sporu politycznego, który prowadzi do wspólnych wniosków i rozwoju. Takiej Polski chce PiS – zapewniała posłanka.

Według Nelly Rokity, to właśnie tacy politycy i niektóre media wymyśliły „wojnę polsko – polską”. Zapewniała, że niczego takiego nie ma. Są spory polityczne i dyskusja, ale nie wojna.

Korzystając z okazji, kandydat na prezydenta Piotr Sosiński zapewniał, że PiS prowadzi czystą kampanię wyborczą. Dodał też, że zaraz po rozpoczęciu prac nowej Rady Miasta, radni tej partii zechcą wyjaśnić sprawę wydawania w Wałbrzychu publicznych pieniędzy na kampanię wyborczą.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group