Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 3417
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie likwidować ZS–P nr 1 na Poniatowie

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 grudnia 2011, 15:53
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2011, 8:23
Autor: Sven
Fot. archiwum
Nie milkną echa decyzji zmierzających do likwidacji sześciu szkół w Wałbrzychu. Na takie rozwiązanie nie zgadzają się mieszkańcy Poniatowa.

Oto petycja, jaką do władz miejskich złożyli mieszkańcy Poniatowa.

Do Prezydenta Miasta Wałbrzycha i Rady Miejskiej w Wałbrzychu

Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu oraz mieszkańcy dzielnicy Poniatów wyrażają stanowczy protest wobec zamiaru likwidacji naszej placówki, w której mieści się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 oraz Przedszkole Samorządowe nr 10.

Jesteśmy zdania, iż zamiar likwidacji przez władze Miasta Wałbrzych obu placówek jest całkowicie nieuzasadnione. Poniatów jest znacznie oddalony od centrum Wałbrzycha, z którym połączony jest tylko jedną linią komunikacyjną (nr 11) kursującą co 40 minut. Nie ma bezpośredniego połączenia z Piaskową Górą, do której nasze dzieci zostały przydzielone. Wobec powyższego dowożenie dzieci do szkół i przedszkoli z naszej dzielnicy będzie stanowić bardzo duży problem dla dzieci i rodziców. Podejrzewamy, że wiele z tych dzieci przestanie uczęszczać do szkoły zgodnie z wyznaczonym planem lekcji.

Dzielnica Poniatów zostanie całkowicie pozbawiona placówki oświatowej na szczeblu przedszkola i szkoły podstawowej. Zespół jako placówka w obecnej chwili pełni funkcję jedynego ośrodka dydaktyczno-kulturotwórczego gdzie na wieczornicach, spotkaniach rocznicowych spotykają się dzieci, ich rodzice, mieszkańcy tej dzielnicy a także władze miasta.

Nadmieniamy, że na terenie likwidowanej placówki mieści się Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4,w której przeprowadzane są wybory- na Prezydenta Rzeczpospolitej Polski, Sejmu, do Rady Miasta, a ostatnio odbyły się wybory na Prezydenta Miasta Wałbrzycha, w których Pan Panie Prezydencie głosem lokalnej społeczności uzyskał największą ilość głosów.

Jesteśmy Szkołą z 65 letnią tradycją, która wykształciła wiele pokoleń Wałbrzyszan. Budynek szkoły jest po gruntownej termomodernizacji doskonale wyposażony i spełnia wszelkie standardy szkoły przyjaznej dzieciom i uczniom, które te standardy Pan przedstawia przy różnych okazjach.
Dzielnica Poniatów jest jedną z najbardziej rozwojowych dla miasta Wałbrzycha, rozbudowująca się Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz budujące się Osiedle Domków Jednorodzinnych swoim zasięgiem coraz bliżej wkracza w teren naszej placówki.

Z uwagi na powyżej przedstawione fakty wyrażamy prośbę :

NIE LIKWIDOWAĆ ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 1 W WAŁBRZYCHU - PONIATOWIE.

Zatroskani i zrozpaczeni Rodzice
oraz Mieszkańcy dzielnicy Poniatów

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group