Czytających: 5854

Wałbrzych: Nie takie Diabły straszne

Czwartek, 5 stycznia 2023, 8:50
Aktualizacja: 9:01
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pewnie pokonali we własnej hali SKS Starogard Gdański 78–66.

Przez 5 minut pierwszej kwarty trwała zacięta walka i mieliśmy remis po 11. Później jednak punkty Majewskiego, Chidoma, Walskiego spowodowały, że biało-niebiescy po 10 minutach prowadzili 24-13. Po trzech minutach drugiej ćwiartki Górnik osiągnął 17 punktów przewagi (30-13) i do końca pierwszej połowy podopieczni Marcina Radomskiego utrzymywali bardzo bezpieczny dystans oscylujący w granicach 10-15 oczek. Po 20 minutach mieliśmy wynik 40-29.

Trzecia kwarta przesądziła o losach pojedynku, bowiem Górnik znów zaczął grać lepiej i przede wszystkim dobrze bronił. Na efekty nie trzeba było szczególnie długo czekać, bowiem zrobiło się 60-33 i było po meczu. Po 30 minutach nasi wygrywali 68-44. Ostatnie 10 minut trener gospodarzy dał więcej pograć rezerwowym i SKS nadrobił sporą część strat, ale nie był w stanie zbliżyć się na mniej niż 10 punktów. Ostatecznie pewna wygrana Górników stała się faktem.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - SKS Kociewskie Diabły Starogard Gdański 78-66 (24-13, 16-16, 28-15, 10-22)

Górnik: Chidom 19, Niedźwiedzki 13 (10 zbiórek), Majewski 11 (6 zbiórek), Walski 11, Stopierzyński 10, Sitnik 10, Kordalski 4 (6 zbiórek, 9 asyst), Durski 0, Sobkowiak, 0 Kabała 0, Ratajczak 0, Kruszczyński 0.