Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieletni napadali na bezbronnych ludzi

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 grudnia 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: red
Fot. red
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwóch chłopców w wieku 13 i 15–lat. Na swoim koncie mają oni 11 napadów rabunkowych i 1 kradzież torebki. Obecnie funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Funkcjonariusze z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 13 i 15-lat. Obaj podejrzewani byli o to, że 13 listopada w Szczawnie Zdroju dokonali rozboju na dwóch 11-letnich chłopcach. Poprzez szarpanie i duszenie doprowadzili ich do stanu bezbronności, a następnie ukradli telefony komórkowe.

Od dłuższego czasu w okolicach Parku Sobieskiego w Wałbrzycha i Parku Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju dochodziło do napadów rabunkowych. Młodzi sprawcy poprzez duszenie, przewrócenie na ziemie i kopanie po całym ciele, doprowadzali swoje ofiary do stanu bezbronności, a następnie okradali z telefonów komórkowych, pieniędzy i dokumentów. Na podstawie drobiazgowej analizy zebranych materiałów, zeznań świadków oraz rozpoznania lokalnego środowiska, policjanci z wałbrzyskiej „piątki” wytypowali i zatrzymali sprawców rozbojów. Okazali się nimi dwaj bracia, 13 i 15-letni mieszkańcy Wałbrzycha.

W czasie przeprowadzonego eksperymentu procesowego, nieletni wskazali miejsca popełnienia przestępstw oraz szczegółowo opisali sposób działania. W sumie policjanci udowodnili nieletnim 11 napadów rabunkowych i 1 kradzież torebki. W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali dwa telefony komórkowe, dokumenty oraz męską saszetkę.
Okazało się, że część przestępstw nie została zgłoszona. Obecnie funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

Decyzją Sadu Rodzinnego starszy z braci został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich w Świdnicy, a młodszy będzie pod nadzorem kuratora rodzinnego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group