Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1876
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nieletni włamywacze

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 8 czerwca 2012, 10:54
Aktualizacja: 11:12
Autor: opr.red
Fot. red.
Kryminalni z Komisariatu Policji V w Wałbrzychu zatrzymali 15–latka, podejrzanego o umyślne zniszczenie altany.W czasie przesłuchania okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie .Teraz zajmie się nim Sąd Rodzinny.

6 czerwca 2012 roku policjanci z wałbrzyskiej „piątki” zatrzymali 15-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Nieletni podejrzany był o powybijanie szyb, zerwanie rynien i drzwi w altance ogrodowej. Właściciel wycenił straty spowodowane zniszczeniem na kwotę 500zł.

W ostatnim czasie na terenie dzielnicy Biały Kamień doszło do 10 włamań do altan ogrodowych. Sprawca kradł różnego typu narzędzia oraz elementy metalowe. Analizując zebrane informacje policjanci ustalili, iż wszystkie przestępstwa popełniła ta sama osoba. Wytypowali i zatrzymali 15-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Nieletni przyznał się do zarzucanych czynów. Opisał policjantom szczegóły swojej „przestępczej” działalności. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd Rodzinny.

Przed Sadem Rodzinnym stanie również inny 15-latek z Wałbrzycha, który ma na swoim koncie 15 włamań i kradzieży do altan ogrodowych i piwnic. Nieletni został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu II Policji w Wałbrzychu za włamanie do piwnicy i kradzież 400kg węgla. Jak się okazało w czasie przesłuchania chłopiec ma na swoim koncie jeszcze 14 innych tego typu przestępstw. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group