• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 0:47
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3881
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nowi inwestorzy 8/8

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 października 2018, 23:44
Aktualizacja: Piątek, 19 października 2018, 18:30
Autor: RED
Fot. RED
Kandydaci na prezydenta Wałbrzycha do tablicy! Kim są, jak postrzegają miasto i co chcą w nim zmienić – o tym seria 8 odcinków, w którym zadajemy wszystkim pretendentom do najważniejszego fotela w mieście 8 jednakowych pytań. Jest więc okazja do porównań. Liczymy, że to pomoże podjąć decyzję, na kogo oddać głos już 21. października.

8. Co zrobić, by zachęcić do inwestowania w Wałbrzychu prywatnych przedsiębiorców spoza miasta? Jak ich tu sprowadzić?

Pytania które zadaliśmy kandydatom, jutro kolejne pytanie:
1. Autoprezentacja (ile kandydat ma lat, jakie ma wykształcenie, rodzina, doświadczenie samorządowe).
2. Budowa obwodnicy przed nami. Jakie są inne cele w tej kwestii na najbliższą, 5-letnią kadencję?
3. Co zrobić, żeby ludzie nie wyjeżdżali z naszego miasta?
4. Jak zapatruje się pani/pan na budowę basenu odkrytego w mieście i jakie są inne potrzeby w Wałbrzychu w kwestii rekreacji?
5. Jak ograniczać niską emisję i jakie działania podjąć, by chronić w jeszcze większym stopniu środowisko?
6. Ile mieszkań powinno zostać wybudowanych w Wałbrzychu, skąd zdobyć na to środki i co ze starą substancją mieszkaniową?
7. Likwidacja Mo Bruku - jak rozwiązać ten problem trapiący wielu wałbrzyszan?
8. Co zrobić, by zachęcić do inwestowania w Wałbrzychu prywatnych przedsiębiorców spoza miasta? Jak ich tu sprowadzić?

Kandydaci:
1 CZUPRYN Bogusława Barbara, wiek: 57 (KWW BOGUSŁAWY CZUPRYN) zam. Wałbrzych
2 MIKOŁAJCZYK Łukasz, wiek: 36 (KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE) zam. Wałbrzych
3 SZEŁEMEJ Roman, wiek: 58 (KWW ROMANA SZEŁEMEJA) zam. Wałbrzych
4 ZYSKA Ireneusz, wiek: 49 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ) zam. Świebodzice

Mimo kilku prób przeprowadzenia wywiadu z kandydatem Ireneuszem Zyską i kontaktu z jego biurem wyborczym, pan Ireneusz Zyska nie znalazł czasu na udzielenie odpowiedzi na nasze pytania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Husky35 19-10-2018 0:25
Preblem jest jeden .Wałbrzych ma problem z pracownikami bo głodowe stawki na srefie doprowadziły że lepiej żyć z zasiłków dodatków i świadczeń niż pracować bo podobne pieniądze. Motywacją powinny być świadczenia takie jak 500 + ale tylko dla PRACUJĄCYCH . Lenistwo i życie z socjalu promuje nasza dobra zmiana tylko pytanie komu zabierają aby rozdawać na prawo i lewo. Bankructwo już niedługo tylko kto oberwie bo skończą się pieniądze .Emeryci czy inwestycje bo gdzieś zabraknoć musi aby kościół i Pislamistyczne fanaberie mogły być zaspokojone.
~wyzwalacz 19-10-2018 9:35
Pytanie najważniejsze o przyjmowanie nachodzców - nie padło.Pamiętajcie że w 2015 roku na sesji Rady Miasta, prezydent Roman Szełemej zadeklarował gotowość Wałbrzycha na przyjęcie uchodźców, których fala zalała całą Europę. "- Wojewoda pytał mnie o nasze stanowisko i możliwość przyjęcia uchodźców – mówi Roman Szełemej. – Wyraziliśmy wstępną gotowość" To jest cytat z Wałbrzyszka.
~wyzwalacz 19-10-2018 9:58
Husky, ty jesteś książkowym przykładem zamroczenia lewicowego: Bo jaka byłaby jest różnica między obniżeniem kwoty wolnej od podatku a świadczeniem 500+ dla każdego? Winę za wszelkie problemy społeczne i gospodarcze ponosi ucisk podatkowy jaki nakłada rząd.
~Jan z Gór 19-10-2018 10:33
1. Z całego Wałbrzycha zrobić strefę ekonomiczną (brak podatków za nieruchomości dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą) 2. Zlikwidować opłaty za parkowanie 3. Obniżyć cenę wody 4. Zezwolić na szerszy transport prywatny - konkurencja dla ZDKiUM 5. Zlikwidować ograniczenia w ilości sklepów/lokali sprzedających alkohol 6. Przygotować plany zagospodarowania terenu w miejscach gdzie te plany nie występują 7. Pozwolić firmą na zagospodarowanie miejsc atrakcyjnych turystycznie. np mauzoleum. (znalazł się inwestor, Szełemej się nie zgodził) 8. Obniżyć do 0 pln (przez pewien okres np 5-10 lat) czynsze na lokale użytkowe, które od lat stoją puste, a które wymagają remontu. 9. Niższe ceny na atrakcje turystyczne dla Wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych miejscowości
~wyzwalacz 19-10-2018 10:42
Janie, to co postulujesz jest wspaniałe ale nie pomieści się w ciasnych urzędniczych i partyjnych łbach. Dlatego w Polsce jest zacofanie ekonomiczne i gospodarcze. Zresztą im kaganiec brukselski nie pozwala bo muszą chłodzić gospodarkę ,,zrównoważonym rozwojem" czyli po ludzku pilnować aby nie powstała konkurencja dla firm zachodnich.
~Jan z Gór 19-10-2018 10:42
10. Koniecznie obwodnica - przedsiębiorcy tracą cenny czas przejeżdżając Wrocławską. 11. Likwidacja niepotrzebnych słupków przy ulicach - nie raz trzeba samochód zostawić daleko od miejsca gdzie się chce coś załatwić - znów strata czasu.
~Jan z Gór 19-10-2018 10:45
do wyzwalacz - jak słyszę "zrównoważony rozwój" to aż mnie telepie ;) przenoszenie środków na obszary słabiej rozwinięte kosztem obszarów o dynamicznym rozwoju... eh... a postulaty chociaż tutaj mogę napisać coś, może 1 na 100 osób coś z tego wyniesie dla siebie. Pozdrawiam
~Jan z Gór 19-10-2018 10:48
do wyzwalacz - jak słyszę "zrównoważony rozwój" to aż mnie telepie ;) przenoszenie środków na obszary słabiej rozwinięte kosztem obszarów o dynamicznym rozwoju... eh... a postulaty chociaż tutaj mogę napisać coś, może 1 na 100 osób coś z tego wyniesie dla siebie. Pozdrawiam
~Jerzy Jacek Pilchowski 19-10-2018 11:03
~Jan z Gór: Widać, że takie pojęcia jak np., inwestowanie w ludzi są panu obce. Może jednak trzeba zacząć od znaczących podwyżek płac gdyż do miejsc w których ludzie dobrze zarabiają (czyli mają pieniądze na bycie "konsumentem") inwestorzy ciągną jak muchy do miodu.
~Jan z Gór 19-10-2018 11:16
~Jerzy Jacek Pilchowski: Ja odniosłem się do tematu, jak ściągnąć inwestorów. Dopiero inwestor (czyli np ja) mając dobre warunki na rozwój może zapłacić pracownikowi więcej, zatrudnić więcej osób, ściągnąć wykwalifikowanych pracowników spoza Wałbrzycha. To przedsiębiorcy tworzą rynek pracy a nie państwo czy rząd. Obecnie moja firma się rozwija za 2-3 miesiące będę potrzebował pracownika. A przez to, że jest taka a nie inna płaca minimalna muszę czekać z zatrudnieniem do momentu aż zysk wzrośnie do takiego poziomu, żeby pokryć koszty pracownika. Jeśli płaca w tej chwili wynosiła by np 1000 netto to na 100% już bym kogoś zatrudnił - a chętne osoby są. Czyli w tej chwili nie zatrudniam lub jak mam potrzebę muszę na czarno?
~Jan z Gór 19-10-2018 11:19
~Jerzy Jacek Pilchowski: I nie prawdą jest, że inwestorzy ciągną jak muchy do miodu w miejsca gdzie ludzie dobrze zarabiają. Inwestor najpierw myśli o sobie, swojej rodzinie, rozwoju swojej firmy. A jak państwo lub miasto da dobre warunku to wtedy łatwiej zadbać o pracowników.
~Inwestor 19-10-2018 11:21
Na początku 2013 roku rozpatrywałem ulokować firmę w Wałbrzychu. Wjechałem na Wałbrzych gdzie nie było dróg, budynki rozwalone i czarne, wszędzie smutno... Co drugi autobus miejski rozklekotany korkował ulice. Pojechałem zobaczyć teren i nieruchomość pod firmę, napotkałem ludzi którzy odradzali mi Wałbrzych, że jest tutaj potwornie biednie, patologia i że nawet komunikacja padła. Po wyjeździe czytałem internet, naczytałem się okropieństw o Wałbrzychu. Postanowiłem nie inwestować w Wałbrzychu, zainwestowałem w innym mieście. Obecie zatrudniam 200 osób i teraz byłem w Wałbrzychu i widzę ogromne różnice, będę poszerzał firmę to na celu mam Wałbrzych.
~wyzwalacz 19-10-2018 11:48
Plichowski i politycy w ogóle myślą w sposób magiczny o zarobkach pracowników. Im się zdaje że pracodawca to jest koza którą można doić bez końca ustalaniem płacy minimalnej. Niech rząd sam przyzna płacę minimalną przedsiębiorcom tak ,że przestaje ich rabować. Na przykład wydając na mały parking za 600tyś na ulicy Armii Krajowej. A potem podwyższać pracownikom. Ale nie, jak bydło jest zajęte walką o byt to się je lepiej goli bo jest spokojne. Taka jest filozofia rabusiów u władzy.
~Jan z Gór 19-10-2018 11:57
~Inwestor: Z ciekawości, co Pana skłoni do chęci poszerzenia firmy akurat w kierunku Wałbrzycha. Proszę podać z 3 punkty, z informacją co zyska Pana firma lokując swój nowy oddział/produkcję akurat w Wałbrzychu a nie w innym mieście.
~Husky35 19-10-2018 12:19
Wyzwalaczu zgodzę się z tobą. Tylko dlaczego nie wszyscy mają i czy to jest fer że leń któremu nie chce się pracować dostaje pieniądze a ten bie raz ciężko pracujący ma porównywalne dochody do ludzi żyjących na socjalu. Jesteś zdrowy produktywny to do pracy płacić podatki i żyć a nie jak pijawka na pracujących. Jesteś Polakiem patryjotą to dbaj o nią a nie tylko wyzyskuj. Tylko szkoda że obecnie podatki idą aby podnieść poziom życia głównie księżom. Muzeum lub mauzoleum za 70 milionów dla Rydzyka napewno jest nam niezbędne.
~Inwestor 19-10-2018 12:26
Nie napisałem że przenoszę, tylko jeżeli będę poszerzał firmę to ulokuję filię w Wałbrzychu. 1. Wrocław i Legnica już są nasyceni. 2. W Wałbrzychu brakuje pewnych rzeczy, co sprawia zapotrzebowanie w tym rejonie. 3. Miasto się zmieniło, są drogi, widać komunikację, jest atrakcyjnym miastem, lasy, góry, okolica i miasto nasycone walorami turystycznymi. 4. Blisko do Czech. 5. Mentalność ludzi się zmienia wraz z wizerunkiem miasta, sprzyja to na każdym szczeblu. 6. W internecie widać pozytywne nastawienie. To są cechy dla mojej firmy ważne, dlatego mam to na uwadze.
~Lolakny przedsiebiorca 19-10-2018 13:16
Jako inwestor co widzisz?? Roznice w czym?? Na podatki spojrzales o to one powinny cie interesowac.... dlugi i wiarygodnosc wladz?? Nie wiem, jak chcesz przyjezdzac tu i splacac Romanoewe i Peowskie dlugi... to dawaj... baranow do golenia nigdy malo hehehe.... Ja w tym miescie zyje i powiem ci, ze jak Romek i PO wygraja, to ja swoja firme przenosze z Walbrzycha gdziekolwiek. Ja dlugow Romana nie mam zamiaru wiecej splacac, splacam od 2010 roku, wiecej nie mam zamiaru.... Czlowiek jest lokalnym patriota i mysli, ze keidys Walbrzych sie zmieni na lepsze. Ale nadchodzi czas, ze trzeba powiedziec sobie dosc. Czas zadbac o siebie, rodzine o swoja firme, a nie byc tylko lokalnym patrriota... Walbrzych pod rzadami PO i ROmana to nie miejsce dla moich dzieci i mojej firmy. TO miejsce dla sitwy.
~Polewa z matolka 19-10-2018 13:20
Inwestor: Buahaha.... pozytywne nastawienie sie dla ciebie liczy? Heheh a nie dochody na mieszkanca? Dlugi miasta? Podatki jakie trzeba placic... jaka komunikacja miejska do czego ci jest potrzebna?? Najdrozsze bilety na dolnym slasku, braak komunikacji nocnej, braak klimy, na ktora znow Romek i PO nabrali.... Chyba nie jechales autobusem w lato w temperaturze 30 stopni... Gory i lasy... buahaha no to masz argumenty.... Powiedz mi skoro tak tu pieknie, to dlaczego inwestorzy lokuja swoje firmy w walbrzyskiej strefie ekonomicznej, aale pod Poznaniem, Opolem, Wroclaiwem, czy nawet jak Mercedec w Jaworze, anie w Walbrzychu? Bo co? Hehehe.... Chyba ze jestes kolejnym Inwestorem typu Mobruk, to tak, nastawienie PO i Romka do takich jest przyjazne.
~Polewa z matolka 19-10-2018 13:23
A teraz fakty jak Inwestorzy koncza w Walbrzychu... PKS padl, Wamag padl, 3x Porcelany padly, Koksownia Victoria sprzedaana, PEC jest chec sprzedania udzialow.... Fakt Mobruk ma sie dobrze.... nawet nagrode od TVN im Jana Wejherta dostali w kategorii Sukces. Hehehe.... Wyludnienie miasta i starzenie sie tez pewnie sprawia ze chcesz tu inwestowac.... Lzesz wiesz jak kto?? Przez te lgarstwa za kase, robicie krzywde ludziom tu mieszkajacym.
~leming 19-10-2018 13:47
Najwięcej inwestycji na całym świecie jest w Wałbrzychu Tylko zapomniałem jakie > Nasz wódz kochany inwestuje jak mało który. Nawet zainwestował w dąb jego imieniem . Oj nie wiem już która jego inwestycja przynosi dochody ale chyba każda lub prawie każda.
~ 19-10-2018 14:02
Inwestor z ciebie taki inwestor i biznesmen jak z koziej du.. trąba:) Po co ta głupawa propaganda? Co ty sobie imbecylu myślisz, że ktoś nabierze się na twoje naiwne teksty. leć do Romka i Peło z wiadomością że plan na forum nie wypalił:) Podaj nazwę swojej firmy :) no tak, firma zwie się UM Wałbrzych zapewne hehehe
~ 19-10-2018 14:04
...żaden właściciel firmy na tych forach się nie wypowiadał. Powinieneś o tym gamoniu wiedzieć:)))
~Jerzy Jacek Pilchowski 19-10-2018 14:10
~Jan z Gór i ~Inwestor: Panowie. Nie jesteście żadnymi inwestorami. Z tego co piszecie wynika, że marzy wam się robienie interesów w oparciu o zasadę "Zyski nasze. Koszty wasze.". Inaczej mówiąc jesteście "poganiaczami niewolników" czyli ludźmi którzy są patologicznie chciwi i chcą zarabiać w oparciu o to, że wasi pracownicy będą zap.. dla was za miskę zupy i bez szansy na godne życie i godna emeryturę. Wygląda po prostu na to, ze wasz "pomysł na biznes" jest tak byle jaki, że jeśli będziecie ludziom uczciwie płacić to "znikniecie z rynku". Podsumowując. Tego rodzaju "inwestorzy" niczego do wspólnego garnka nie dokładają czyli bardziej szkodzą niż pomagają.
~Uwaga ten Pilchowski 19-10-2018 15:23
Czytam wypowiedz Pilchowskiego i wnioskować można, że koleś jest przeciwko Wałbrzychowi, czytajcie co ten zdrajca pisze o mieście. Podpiernicza mi szwabem który chce aby nic w Wałbrzychu nie było, a później przejmą Wałbrzych.
~Polewa świdnicka szmato 19-10-2018 15:25
U ciebie w świdnicy też PKS padł, też jest składowisko i miasto też się wyludnia.
~wyzwalacz 19-10-2018 15:44
W Świdnicy ani w żadnym innym mieście poza Wałbrzychem nie ma składowiska odpadów toksycznych. To jest ewenement na skalę Globu aby takie składowisko było w granicach miasta.
~Korekta 19-10-2018 17:41
@wyzwalacz - w Dąbrowie Górniczej jest i w paru innych miejscowościach też...
~Polewa z polewy matolka 19-10-2018 18:04
Sie produkujecie pisiorki i ujadacie... W niedziele wasz najwiekszy koszmar stanie sie rzeczywistoscia a doktorek Irkiem posmaruje kanapke na sniadanie...
~Sympatyczny 19-10-2018 18:07
DLACZEGO W WAŁBRZYCHU NIE BYŁO PRAWDZIWEJ DEBATY PUBLICZNEJ JAK W WARSZAWIE ? Czy doktorek się nie zgodził ?? Czy może jakiś inny powód ???
~Do Sympatycznego 19-10-2018 19:08
A z kim miał tutaj doktor debatować z byle jakim świebiodziczaninem ? co ma tyle lat i żadnego osiągnięcia zawodowego i politycznego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group